Про це 24 Каналу зазначив політолог Микола Давидюк. За його словами, світовим лідерам з Путіним вже немає чого домовлятися. У пріоритеті має бути Україна.
Дивіться також Перейшли до активних дій: росіяни почали відкрито залякувати судна в Чорному морі
"Великі об'єми зерна дають можливість впливати на велику геополітику – їсти хочуть всі", – сказав Давидюк.
Битва за панування у Чорному морі
Владімір Путін заявив про вихід із зернової угоди. Таким чином питання продовольчої безпеки ще більше загострилося для найбідніших країн. Україна може гарантувати безпеку, але для цього потрібен флот.
"Нам треба просити від НАТО, Китаю, Туреччини, США і Великої Британії окремо від НАТО і з НАТО в тому числі бойові кораблі і створювати український флот. Під приводом охорони торгових суден зернового коридору. Нехай зроблять гуманітарну допомогу – дадуть по 20 кораблів і ми заповнимо Чорне море. Путін не зможе сказати, що це кораблі НАТО", – сказав політолог.
Микола Давидюк про зернову угоду: дивитись відео
Він додав, що з Путіним треба грати в його з гру: показувати, що Росія – недодержава, це несерйозний союзник. Оскільки саме Україна – гарант світової харчової безпеки.
"Нам треба проактивна позиція. Щоб ми були настільки озброєні, щоб їм навіть у голову не приходило не те що нападати – дивитися у нашу сторону", – додав політолог.
Зернова угода: останні новини
- США та союзники не обговорюють можливість супроводження в Чорному морі українських суден із зерном, аби безпечно експортувати його. Мовляв, це "посилить напругу" між Заходом та Росією. Утім, там шукають інші шляхи перевезення.
- Президент ПАР Сиріл Рамафоса закликав російського диктатора відновити Чорноморську зернову ініціативу. При цьому він наголосив, що безоплатне зерно, яке обіцяла Росія, не головна мета африканських країн.
- На саміті "Росія – Африка" з'явився Євгєній Пригожин. Його присутність не є випадковою. Росія працює над тим, щоб у Африці розпочався голод.