Про клопотання до Республіки Білорусь повідомили й на офіційному сайті Офісу Президента. Наразі тривають консультації з білоруською стороною.

До теми Це іспит для влади: чи є шанс екстрадувати найманців ПВК "Вагнера"

Там заявили, що наполягатимуть, щоб передали бойовиків приватної військової компанії "Вагнера" Україні. Їх затримали у Білорусі та підозрюють у військових злочинах на території Донбасу.

Україна наполягатиме на екстрадиції всіх осіб, які причетні до військових злочинів на тимчасово окупованій території та щодо яких Служба безпеки України зібрала достатньо доказів,
– йдеться у повідомленні.

Також вимагатимуть дотримання усіх передбачених процедур.

В Офісі Президента додали, що уся світова спільнота вкрай негативно ставиться до злочинів проти миру та безпеки людства. Тому цю справу треба ретельно розслідувати, а винних – покарати.

Вагнерівці у Білорусі: що треба знати

  • В Білорусі затримали понад три десятки іноземних громадян 29 липня. Вони виявилися бойовиками "Вагнера" – це неофіційна військова організація, яка начебто не входить в регулярні збройні сили Росії і не має юридичного статусу на її території.
  • Прибули найманці з Росії й жили у санаторії під Мінськом. У Білорусі вважають, що метою російських бойовиків була дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії президента. Зокрема, їх підозрюють у підготовці теракту.
  • Імена багатьох із затриманих вагнерівців є в українській базі "Миротворець". Тобто вони є учасниками війни на Донбасі з боку проросійських сил.
  • РНБО України пропонує домагатися екстрадиції бойовиків групи "Вагнер" в Україну. У СБУ вже підтвердили такі наміри.