Важливі зміни, які будуть стосуватися України, анонсувала пані посол США при НАТО Джуліан Сміт на пресконференції напередодні зустрічі глав МЗС Альянсу в Празі.

Дивіться також Зеленський натякнув, що Росія отримує зброю не тільки від Ірану та КНДР

НАТО планує наближення України до Альянсу

В НАТО, за словами Сміт, дійшли згоди про потребу дати політичний сигнал Україні щодо її наближення до Альянсу. Там планують долучити цей сигнал до загального пакета допомоги Україні. Пані посол говорить, що принципове рішення про це вже є і щодо нього вже вибудували консенсус, у Празі триватимуть активні дискусії щодо цього.

У рішенні саміту будуть нові формулювання щодо України, щодо прагнення України стати членом НАТО. Рішення не буде ідентичним тому, що звучало торік (на саміті у Вільнюсі),
– розповіла представниця США.

Джуліан Сміт уточнила, що остаточне формулювання ще не узгоджене. Щодо цього ще потрібні переговори, але вже зараз від союзників почали звучати цікаві ідеї.

Утім, вона наголосила, що Україні поки що не варто розраховувати, що ця дискусія вийде на найбільш бажаний для Києва варіант політичного запрошення до членства. Запрошення України до членства, на думку посла, не буде розглядатися цього разу. Лідери Альянсу сфокусуються на наданні пакета підтримки, який дасть змогу прокласти міст до членства.

На якому етапі Україна на шляху до НАТО

  • Нещодавно державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що НАТО підвищить свою роль у процесі інтеграції України в Північноатлантичний альянс. Передбачається, що в майбутньому це приведе до її повноцінного вступу.
  • Блінкен пообіцяв зробити відчутні кроки для підвищення ролі НАТО в створенні стійких, боєздатних українських сил, підтримуючи поточні реформи, які інтегрують Україну в Альянс.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Україна повинна працювати над тим, щоб колективно було ухвалено рішення щодо нашого членства в НАТО.
  • За його словами, стратегічна мета України – стати членом НАТО. Керівництво держави на постійній основі зустрічається, робить дуже багато двосторонніх зустрічей, обмінюється інформацією через відеоконференції для того, щоб переконати всіх наших партнерів, що НАТО буде більш спроможне захистити наш континент від ворогів, якщо Україна буде членом НАТО.
  • Водночас союзники попросили Володимира Зеленського не тиснути на країни – членів НАТО щодо вступу України в Альянс у 2024 році. Це пов'язано з побоюваннями, що НАТО може бути втягнуто у війну з Росією.