Так, Україна зуміла повернути тіла ще 35 полеглих військових. Нарешті їх зможуть поховати з почестями на рідній землі.

До теми Хто найбільше допомагає українським військовим: детальна карта Європи

Операція проводилась за співпраці уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, ГУР МОУ, СБУ, ГШ ЗСУ та інших силових структур України.

Процес повернення тіл загиблих українських військових триває. Він відбувається відповідно до норм Женевської конвенції,
– наголосили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Україна повертає тіла загиблих додому

Загалом від 6 червня українська сторона зуміла провести 4 обміни тілами, повернувши додому сотні полеглих, які захищали країну від російських загарбників:

Чому обмін загиблими займає час

По-перше, основною проблемою в організації процедур обміну є різниця в цінностях українців та росіян. За словами колишнього командира полку "Азoв" Максима Жоріна, росіяни інколи не розуміють, навіщо їм тіла їхніх загиблих та навіщо забирати своїх полонених солдатів. За його словами, для росіян ці процеси не мають жодного значення.

По-друге, процес ідентифікації загиблих – довга процедура. Зараз триває процес упізнання тіл, куди залучені ветерани, судмедексперти та Асоціація родин захисників "Азовсталі". Але в більшості випадків потрібно проводити процедуру ДНК, що займає час.

Максим Жорін уточнив, що серед загиблих є бійці з усіх підрозділів: морської піхоти, поліції, СБУ, прикордонники, але найбільше – з добровольчого батальйону. Зокрема це зрозуміло з одягу й шевронів, але для персональної ідентифікації кожного оборонця потрібно багато часу.

До теми – Верещук закликає виїхати з Херсонської області: дивіться відео