Підписи під угодою поставили український глава Міноборони Андрій Таран та глава Пентагону Ллойд Остін. Очікується, що наслідком цього стане серйозне поглиблення українсько-американської співпраці у військово-технічному напрямі.

До теми Пентагон, NASA та Світовий банк: чим займеться Зеленський у перший день свого візиту в США

Оборонна угода США та України від 31 серпня: про що документ

Підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки у царині оборони вже є результатом поглиблення співпраці країн у науково- та військово-технічному напрямах. І далі співпраця тільки розвиватиметься.

  • Документ закладає міжнародно-правові засади для наступних контрактів щодо спільних американо-українських науково-дослідних та конструкторських робіт в оборонній сфері.
  • Наприклад, в Україні планують впроваджувати передові оборонні технології та модернізувати озброєння й військову техніку, серед іншого і з залученням інвестицій зі США.
  • Також в угоді мовиться про проведення тестувань, дослідження, перевірки ефективності озброєння. Можливою стане й спільне просування продукції оборонної промисловості обох держав на ринках третіх країн.

Підписання угоди відбулося в рамках візиту Президента України Володимира Зеленського до США. А підписали її від української сторони міністр оборони Андрій Таран, від американської – глава Пентагону Ллойд Остін.

США та Україна також підписали Рамкову угоду про співпрацю оборонних відомств

Окрім вищезазначеної, у Вашингтоні також підписали Рамкову угоду про стратегічні основи оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США. У цьому документі мовиться про:

  • Співпрацю у сфері кібербезпеки.
  • Тіснішу взаємодію розвідок.
  • Розвиток співпраці у Чорноморському регіоні.
  • Реформування Збройних сил України.
  • Наближення оборонного сектора до стандартів НАТО.
  • Протидію російській агресії в Україні.

Президент Зеленський перебував поруч із підписантами. У твітері він прокоментував це так:

Новий етап у співпраці України та США в оборонній сфері. Для нас дуже важлива підтримка з боку США територіальної цілісності України, членства в НАТО і спільна протидія агресії Росії.

Інші важливі новини про візит української делегації до США

Повний текст публікації Володимира Зеленського у твітері:

Новий етап у співпраці України та США в оборонній сфері. У департаменті оборони США підписано угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства. Для нас дуже важлива підтримка з боку США територіальної цілісності України, набуття членства в НАТО і спільна протидія агресії Росії.