Підписи під угодою поставили український глава Міноборони Андрій Таран та глава Пентагону Ллойд Остін. Очікується, що наслідком цього стане серйозне поглиблення українсько-американської співпраці у військово-технічному напрямі.
До теми Пентагон, NASA та Світовий банк: чим займеться Зеленський у перший день свого візиту в США
Оборонна угода США та України від 31 серпня: про що документ
Підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки у царині оборони вже є результатом поглиблення співпраці країн у науково- та військово-технічному напрямах. І далі співпраця тільки розвиватиметься.
- Документ закладає міжнародно-правові засади для наступних контрактів щодо спільних американо-українських науково-дослідних та конструкторських робіт в оборонній сфері.
- Наприклад, в Україні планують впроваджувати передові оборонні технології та модернізувати озброєння й військову техніку, серед іншого і з залученням інвестицій зі США.
- Також в угоді мовиться про проведення тестувань, дослідження, перевірки ефективності озброєння. Можливою стане й спільне просування продукції оборонної промисловості обох держав на ринках третіх країн.
Підписання угоди відбулося в рамках візиту Президента України Володимира Зеленського до США. А підписали її від української сторони міністр оборони Андрій Таран, від американської – глава Пентагону Ллойд Остін.
США та Україна також підписали Рамкову угоду про співпрацю оборонних відомств
Окрім вищезазначеної, у Вашингтоні також підписали Рамкову угоду про стратегічні основи оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США. У цьому документі мовиться про:
- Співпрацю у сфері кібербезпеки.
- Тіснішу взаємодію розвідок.
- Розвиток співпраці у Чорноморському регіоні.
- Реформування Збройних сил України.
- Наближення оборонного сектора до стандартів НАТО.
- Протидію російській агресії в Україні.
Президент Зеленський перебував поруч із підписантами. У твітері він прокоментував це так:
Новий етап у співпраці України та США в оборонній сфері. Для нас дуже важлива підтримка з боку США територіальної цілісності України, членства в НАТО і спільна протидія агресії Росії.
Інші важливі новини про візит української делегації до США
- Зеленський хоче започаткувати газові консультації в трикутнику Україна – США – Німеччина.
- Мінцифри хоче домовитися про відкриття офісів Google і YouTube в Україні для протидії пропаганді Росії.
- Зеленський з директором NASA обговорили космічні проєкти, до яких може долучитись Україна.
Повний текст публікації Володимира Зеленського у твітері:
Новий етап у співпраці України та США в оборонній сфері. У департаменті оборони США підписано угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства. Для нас дуже важлива підтримка з боку США територіальної цілісності України, набуття членства в НАТО і спільна протидія агресії Росії.