Візит Роберти Мецоли в Україну символічний. 9 травня відзначають День Європи, тож багато слів було сказано щодо європейського майбутнього нашої держави.

До теми Столтенберг назвав, хто відповідає за постачання зброї в Україну

Коли приїде зброя від США

Так, є поставки, але не ті об'єми, які були проголосовані. Як тільки вони дійдуть, ми зупинимо їх ініціативу на Сході держави,
– сказав Зеленський.

Мова про постачання зброї, підтримане Сполученими Штатами Америки. На жаль, обіцяне озброєння буде в Україні не дуже швидко. Можливо, "пройдуть тижні та місяці", доки це станеться.

Але в росіян, за словами Зеленського, є проблеми. Попри те що вони нарощують кількість своїх військ, у них "не все так добре, як вони вважали".

Як наголосив Зеленський, не секрет, що ініціатива в росіян саме на Сході. Україна може перебрати ініціативу у свої руки, але "це можна, тільки коли в руках є щось міцне".

Що з ротаціями

У такому ж дусі гарант висловився і про ротації. Вони вже відбуваються, але люди мають чимось воювати. Голіруч цього не зробити.

Окрім цих сильних бригад, які виводяться, повинні заходити укомплектовані бригади. Не просто сильні хлопці, а сильні хлопці не з голими руками. Механізовані бригади, потужні бригади,
– наголосив Зеленський.

Україна випускає більше артилерії

Поки ж Сили оборони тримаються завдяки вітчизняній зброї. Держава наростила виробництво, зокрема, артилерії, артилерійських снарядів і дронів, а також ПТРК "Стугна" і "Корсар".

Дивіться також Уряд підтримав указ Зеленського про створення Сил безпілотних систем: що буде далі

Вітчизняні протитанкові ракетні комплекси

ПТРК "Стугна" розроблялася в 2000-х. На озброєнні вона з 2011 року. У Мінстратегпромі вважають, що вона за технічними характеристиками переважає Javelin. Торік виробництво "Стугни" змогли наростити в чотири рази за пів року.

"Корсар" – це український протитанковий ракетний комплекс київського конструкторського бюро "Луч". Його взяли на озброєння ще у 2017 році. Одна з модифікацій має тепловізійну камеру.