Таку думку висловив 65-річний генерал Бундесверу у відставці та екс-командувач Об'єднаних сил НАТО Брюнсум Ганс-Лотар Домрезе, передає DW.

Читайте також: Росія має не найбільшу кількість танків у світі, Україна – п'ята в Європі

"Деякі речі – дивні. Діють санкції, але торгівля з Росією триває. З моєї точки зору, абсолютно зрозуміло, що НАТО й Захід не мають наміру нападати на Росію. Не скажу, що Путін має намір напасти на нас. Але у 2014 році російський уряд порушив кілька міжнародних угод, було анексовано Крим, а на Сході України у них перебуває більше танків, аніж у Бундесверу. Тому взаємини із НАТО і Заходом стали прохолоднішими. Це зрозуміло, бо Росія повернула війну в Європу", – зауважив військовий.

Крім того, на його переконання, росіяни все ж не нападатимуть у подальшому на країни Балтії.

"З військово-технічної точки зору, вони можуть це зробити, бо мовиться про невеликі країни. Але навіщо? Там немає нафти, вихід до Балтійського моря Росія має. Це стало б сумнівним досягненням, а втрати були б величезними та ще ризик Третьої світової війни. Не думаю, що президенту Путіну та його радникам подобається така ідея. Тож там, в країнах Балтії, ситуація є стабільною", – підкреслює він.

Водночас Домрезе, за нинішньої ситуації в Європі, "відкритою кривавою раною" тут називає Україну.

Але кривава рана – це Україна. На перемовинах у Мінську Німеччина обрала правильну позицію, коли сказала, що давайте доб’ємося припинення вогню на сході, а питання Криму винесемо за дужки, нехай цим займаються наші діти. Проте на Сході України досі немає миру. Україна досі не контролює значну частину свого кордону з Росією. Це відкрита рана. Якщо конфронтація в Європі й є можливою, – а я вважаю Україну частиною Європи, – то саме там я бачу найбільшу небезпеку. На лінії розмежування може статися неконтрольована ескалація, що, своєю чергою, може мати ширші наслідки із залученням США,
– переконує екс-командувач Об'єднаних сил НАТО Брюнсум.

Читайте також: Головна мета Росії – пробити коридор до Криму сухопутним шляхом, – ветеран розвідки

Однак, як наостанок підкреслив генерал Бундесверу у відставц, він є налаштованим оптимістично.

"Нам – Заходу, НАТО – вдасться вийти на конструктивний діалог з Росією, якщо ми скажемо, що наша мета – щонайменше докласти зусиль задля збереження миру. Крім того, в економічній співпраці також краще працювати один з одним, а не один проти іншого", – резюмував Домрезе.