Водночас, про те, що Росія й Україна досягли "принципової угоди щодо транзиту газу" повідомив заступник голови Єврокомісії Марош Шефрович, передає "Інтерфакс-Україна".

Напередодні: Газові переговори: ймовірність контракту до 1 січня наближається до нуля

Ми досягли угоди в принципі. Ці домовленості завтра обговорять в столицях. Це – позитивні новини для Європи, Росії та України,
– сказав він.

Водночас, слова про плідну роботу підтвердили міністри енергетики України та Росії – Олексій Оржель та Олексій Новак.

"Ми сьогодні дійсно дуже добре попрацювали, підготували проєкт протоколу, детальний протокол, який вимагає узгодження і сподіваюся, що найближчим часом ми вийдемо на остаточні домовленості", – уточнив російський міністр.

Своєю чергою, Оржель висловив сподівання: вже найближчим часом контракт про транзит газу вдасться підписати.

Ми добре сьогодні попрацювали. Ми дуже якісно відпрацювали остаточний протокол рішення, який наближає нас до підписання фінальних договорів,
– зазначив він.

Що треба знати про газові переговори:

  • Україна планує укласти новий контракт з Росією на транзит російського газу до Європи на 10 років.
  • Натомість в Росії пропонують це зробити лише на 1 рік. При цьому там хочуть, щоб обидві країни відмовилися від взаємних претензій у міжнародному арбітражі та припинили всі справи в судах.
  • Проте Україна не збирається забувати 22 мільярди доларів, які їй за газ винна Росія. Тож "Газпром" відмовився постачати газ до України напряму доти, допоки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.
  • Тим часом у "Нафтогазі" пропонують, щоб "Газпром" віддав Україні 3 мільярди боргу за Стокгольмський арбітраж прямим постачанням газу.
  • Президент Росії Володимир Путін заявляє, що його країна готова постачати газ до Європи лише на своїх умовах. А в "Газпромі" скаржаться на "дуже високі" тарифи на транзит газу.

Дивіться відео: Україна і Росія досягли принципової угоди щодо транзиту газу