"Ми попросили їх розглянути можливість виділити експерта або групу експертів, які можуть приїхати на територію України і проводити з нами розслідування і розкриття інформації з чорних скриньок", – сказала на засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки глава міжнародно-правового департаменту Офісу генпрокурора Поліна Чиж.

Дивіться всі відео про те, як збили літак МАУ в Ірані

"По-друге, ми попросили розглянути можливість, у випадку якщо це буде зроблено на території Франції, дозволити нашим експертам взяти участь у цьому процесі на території Франції", – додала Чиж.

Вона також назвала "найгіршим варіантом" розшифровку чорних скриньок в Ірані.

Яка зараз ситуація з чорними скриньками літака МАУ

Зауважимо, що українська сторона скерувала вже 2 запити до Ірану на передачу чорних скриньок Києву. Так, у другому запиті міститься прохання до іранської сторони про надання доступу до речей, які можуть бути докази в кримінальному провадженні (зокрема, деякі уламки літака). Відповіді на запит не надійшло.

Іранська сторона наполягає на тому, що чорні скриньки настільки пошкоджені, що їх можна відкрити тільки в певних лабораторних умовах в іншій країні. Україна запропонувала для цього свою лабораторію в Київському політехнічному інституті імені Сікорського.

Чиж раніше анонсувала, що 15 січня в Україну мав би приїхати експерт, який оглянув би цю лабораторію і фактично дав би згоду, повернувся в Іран, забрав чорні скриньки і повернувся назад в Україну. Далі він мав би проводити дослідження разом з нашими експертами та тими особами, яких залучила Україна. Проте цей експерт не приїхав.

Важливо: Кількох українців, які загинули в авіакатастрофі в Ірані, вдалось ідентифікувати

Що відомо про катастрофу літака МАУ в Ірані: головне

катастрофа літака МАУ в Ірані що відомо головні факти
Головні ффакти про катастрофу літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу

останні новини про катастрофу літака мау в ірані: хроніка подій