Україна проводитиме консультації з метою повернення довіри до ПАРЄ. Офіційну заяву делегації оприлюднила її голова Єлизавета Ясько.
Актуально: Росія закріпила своє членство у ПАРЄ і вже сплатила необхідні внески
Рішення стало реакцією на повернення Росії в сесійний зал ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України.
Окрім того, українська делегація приєдналася до заяв делегацій держав-партнерів України, що повідомили про свою неучасть в урочистостях з нагоди 70-річчя Ради Європи.
З огляду на те, що значна частина території нашої держави залишається окупованою, а збройна агресія РФ не припиняється, вважаємо неможливою участь української делегації в урочистостях з нагоди святкування 70-річчя Ради Європи та вважаємо таке святкування не на часі,
– йдеться в заяві.
Варто знати: Які шанси повторного виключення Росії з ПАРЄ: думка експерта
Чому Росію виключали з ПАРЄ?
У 2014 році через агресію Росії на Донбасі та анексію Криму цю країну позбавили права голосу в ПАРЄ. У відповідь Росія припинила свою участь в організації та припинила платити відповідні внески. Українська делегація п'ять років робила все можливе, аби не допустити повернення Росії в ПАРЄ. Проте 25 червня Європа ухвалила рішення на користь Росії. Росія вже встигла повернутися до ПАРЄ та заявити, що не миритиметься з жодними обмеженнями.
Які країни повернули РФ до ПАРЄ / інфографіка 24 каналу
Що таке ПАРЄ?Парламентська асамблея Ради Європи – міжнародний європейський консультаційний орган, що складається з парламентарів усіх держав-членів. Серед важливих повноважень Асамблеї – вибори Генерального секретаря РЄ та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, ухвалення висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.
ПАРЄ приймає висновки щодо проектів усіх міжнародних конвенцій, які розробляються в Раді Європи. Крім того, сесії Асамблеї традиційно стають форумами для обговорення актуальних проблем європейської політики, на них регулярно запрошують глав держав і урядів.