Україну представляє начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗСУ Василь Радчук, про це повідомляє пресслужба Військово-морських сил.
Дивіться також: Відремонтували найбільший в Україні десантний корабель – відео
Іноземну делегацію очолює менеджер проєкту офісу міжнародних програм продажів штабу 922 Берегової охорони США Ентоні Кореале. Зустріч розпочалась 28 січня та триватиме 3 дні. Серед інших тем – питання поставки ще трьох катерів протягом поточного та наступного років.
Отримання катерів – процес тривалий та потребує як оновлення і модернізацію обладнання катерів, так і підготовку екіпажів. Ми очікуємо, що до кінця 2020 року катери будуть повністю готові до прийому екіпажів, які ми відправимо на підготовку на початку 2021 року,
– розповів капітан 1 рангу Василь Радчук.
Перші два катери увійдуть до складу Військово-Морських Сил ЗС України вже у травні 2021 року, наступний – з невеликим інтервалом. Також у межах переговорів обговорюють можливість підготовки катерів для передачі та навчання екіпажів за рахунок США.
Ще одне із питань – додаткова підготовка на базі військової частини Берегової охорони США в Балтіморі українських інструкторів. Вони надалі забезпечуватимуть повний цикл підготовки майбутніх екіпажів на базі вже отриманих катерів Island безпосередньо в Україні.
Що це за катери і коли їх отримувала Україна
- Це швидкохідні патрульні катери Берегової охорони США, призначені для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій в прибережних водах. Їх передали українській стороні 27 вересня минулого року.
- З 8 липня по 10 вересня майбутні екіпажі кораблів пройшли навчання в Балтіморі. Україна отримує катери безкоштовно, але повинна заплатити за транспортування через Атлантику і за переобладнання.
- Швидкість американських катерів – 29,5 вузлів. Дальність плавання при 90% запасах ПММ – 2307 миль; екіпаж – до 16 осіб; 5 діб роботи в автономному режимі; озброєння – 25-мм автоматична артилерійська установка Bushmaster Mk 38 Mod і кулемети М2НВ.