Одним з варіантів вирішення ситуації назвали прийняття за основу та доопрацювання проєкту закону нардепки від "Слуги народу" Ольги Василевської-Смаглюк. Про це повідомила заступниця голови комітету Верховної Ради з нацбезпеки Мар'яна Безугла.
Важливо Семенченко залишиться в СІЗО: апеляцію відхилили
Що відомо про проєкт закону
Мар'яна Безугла заявила, що підтримує легалізацію таких компаній. Вона заявила, комітет нацбезпеки працює над компромісним проєктом закону щодо цього питання.
У 2021 році ми прийдемо до стратегічного рішення щодо цього питання,
– заявила Мар'яна Безугла.
Юрій Мисягін, член комітету з нацбезпеки, який безпосередньо відповідає за питання законодавчої легалізації ПВК, заявив, що вже розробляє новий компромісний проєкт закону на цю тему.
"Законопроєкт розробляється. Він на фінальній стадії", – розповів Юрій Мисягін.
Однак депутат від "Слуги народу" відмовився розповідати подробиці документа й називати дату, коли його презентують. Він зауважив, що новий документ тільки частково ззаснований на проєкті закону Ольги Василевської-Смаглюк.
З того часу проєкт закону розглядають у комітеті нацбезпеки. Ольга Василевська-Смаглюк зазначила, що шанси прийняти документу малоймовірні. Насамперед через те, що легалізації українських ПВК протидіють західні країни, які лідирують на ринку цих послуг.
В ньому (законі, — 24 канал) точно не зацікавлені країни, які бояться конкуренції на цьому ринку. Це Канада, США й Великобританія. На мене виходили представники різних посольств, які висловлювали свою стурбованість появою мого законопроєкту,
– відзначила Василевська-Смаглюк.
За інформацією видання, у комітеті нацбезпеки заперечують, що ситуація з ПВК штучно гальмується.
Що передбачає проєкт закону
Ольга Василевська-Смаглюк на своїй фейсбук-сторінці після реєстрації проєкту писала, що "це революційний законопроєкт, який дозволить відвести в законне поле те, що давно існує поза законом". Вона зауважувала, що проєкт "Закону про військово-консалтингову діяльність", передбачає:
- законне працевлаштування осіб, які мають значний військовий досвід, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, військовослужбовців, звільнених із військової служби та колишніх працівників правоохоронних органів;
- надання подібних послуг виключно за кордоном, що виключає можливість утворення "приватних" армій на території України.