Під час повітряної тривоги потрібно перебувати в укритті, оскільки це може врятувати життя, пише 24 Канал. Покидати укриття слід після того, як буде оголошено відбій тривоги.

Дивіться також Вночі окупанти атакували Україну дронами й ракетами: скільки цілей збила ППО

Чому тривога тривала так довго

Юрій Ігнат – речник повітряних сил – пояснив, що така тривалість повітряної тривоги – не рекорд.

Маємо такі реалії. Вони почали проводити дозаправку в повітрі, а цього разу їх було аж дві,
– розповів Ігнат.

В Україні оголошено ракетну небезпеку

Повітряна тривога в Україні

Що відомо про польоти МіГ-31К

  • Попередній раз Росія атакувала Україну за допомогою ракет "Кинджал", випущених з літаків МіГ-31К, ще 11 серпня 2023 року. У період з 25 вересня до 28 жовтня росіяни не піднімали в небо ці літаки.
  • У жовтні Владімір Путін повідомив, що Росія за допомогою літаків МіГ-31К постійно патрулюватиме нейтральний простір над Чорним морем.
  • У Повітряних Силах ЗСУ заявили, що патрулювання МіГ-31К у Чорному морі кардинально нічого не змінює для Сил оборони України. Річ у тім, що російські літаки й так патрулюють у Чорному морі, а також загрожують Україні з Півдня та Півночі ракетами й авіабомбами різного типу.
  • 28 жовтня росіяни вперше за понад місяць підняли в небо МіГ-31К. Після цього зліт носія "Кинджалів" було зафіксовано ще чотири рази, включно з 14 листопада.
  • Через патрулювання МіГ-31К в Чорному морі повітряна тривога в Україні подекуди триває понад 3 години. Так, 11 листопада повітряна тривога через МіГ-31К тривала понад 3 години, адже росіяни дозаправляли літак.