Ігор Ісаєв поплатився за своє ставлення до антибандерівського закону. Йому неочікувано відмовили в польській журналістській акредитації. І навіть не пояснили причину. До того він декілька років без проблем працював у сусідній країні.

Читайте також: Робота у Польщі: українці отримали можливість безкоштовного працевлаштування

Свідомо порушив закон про інститут національної пам'яті Польщі, публічно під Варшавською прокуратурою говорячи, що польський народ вбивав євреїв,
– сказав журналіст Ігор Ісаєв.

Ігор впевнений, що скандальний закон спрямований на те, аби контролювати закордонних журналістів. І відмова в акредитації – це не найбільше покарання. Можна навіть опинитися у в'язниці на три роки.

На території Польщі ми не можемо гарантувати для українських істориків ані можливості вільного висловлення своєї думки, ані навіть їхньої фізичної безпеки,
– сказав директор Інституту української національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Законом Польщі фактично забороняється так звана пропаганда бандерівської ідеології. Тобто не можна заперечувати злочини українських націоналістів у 1925 – 1950 роках. І ще забороняється звинувачувати поляків у причетності до геноциду євреїв. Проте така різка нелюбов до українців на юридичному рівні має політичне підґрунтя.

Більше – дивіться у сюжеті.

Нагадаємо, посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив, що польський скандальний закон про Інститут національної пам'яті викликає антипольські настрої в Україні. Окрім того, США, Ізраїль та Україна неодноразово закликали польську владу змінити цей закон.