Про це 24 Каналу розповів майор ЗСУ заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін, зазначивши, що кожному українцю потрібно готуватися до конкретних дій. Сьогодні дехто ще може відчувати себе розслаблено і так, ніби війна десь далеко. Але це може тривати недовго.

Дивіться також "Можна виробляти по 300 – 400 ракет": в ОП розповіли, як налагоджують військове виробництво

Маємо працювати на спільну перемогу

Україні потрібна не тільки мобілізація чоловіків, яка триває. Є нагальна потреба в мобілізації всієї країни – всіх її ресурсів, всіх можливостей, виробництв тощо. Проте сьогодні цього не відбувається.

Якщо говорити про конкретні речі, нам вкрай необхідно виготовляти власні боєприпаси. Також розв'язати питання створення або хоча б збору власними можливостями сучасних дронів, роботизованих безпілотних комплексів – ті, що літають, плавають, пересуваються, переносять. Все це має бути у нас,
– пояснив Жорін.

Водночас частину комплектовання найближчим часом навряд чи зможемо робити, але це зовсім інше питання: треба брати та шукати комплектовання або брати та шукати вже готові комплекси. Це різні і ціна, і час, і можливості.

Як наголосив Жорін, суспільство має повністю мобілізуватися. Не піти в армію, а боротися та працювати на спільну перемогу. Маємо мобілізувати підприємства, а також перейти в стан виживання, адже питання саме так і стоїть.

Якщо хтось думає, що сьогодні він ще може спокійно спати, гуляти і ні про що не думати, то це тільки сьогодні. Так чи інакше, але нам це доведеться зробити. Якщо принаймні ми хочемо перемогти,
– упевнений майор ЗСУ.

Невід'ємна обов'язкова складова нашої перемоги – нарощування власних сил, власного ВПК.

Власне виробництво зброї в України

  • В СБУ розробили та виготовляють морські дрони, які стали жахом російського флоту. Виробництво розташоване в підземних цехах на території України. За словами голови СБУ Василя Малюка, надводні дрони – це "унікальний винахід СБУ". Саме ці засоби "здійснили успішне враження" Кримського мосту, великого десантного корабля "Оленегорський горняк" і танкера SIG.
  • Також в Україні запроваджено програму підтримки технологічних стартапів в оборонній галузі MITS ("Міць"). Її курують компанії з України та США, які мають спеціалізацію в галузі передових оборонних технологій.
  • Проєкт має надати ЗСУ швидкий і повноцінний доступ до сучасних оборонно-технологічних рішень. Зокрема, MITS може надати інвестицію стартапам у 200 тисяч доларів.
  • Підприємець і волонтер Юрій Голик разом із партнерами створили команду інженерів, а також відкрили власне виробництво дронів. Він закликає інших українців створювати та збирати дрони для ЗСУ.