Українці можуть отримати до 30 000 євро компенсації
Потрібно встигнути подати заяву впродовж чотирьох місяців від моменту порушення ваших прав. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.
Головне Штурм Вуглегірської ТЕС та наступ на Слов'янськ: основне за 119 день війни
Таку заяву потрібно подати до Європейського суду з прав людини. Зробити це треба не пізніше ніж 16 січня 2023 року.
Як подати заяву: покрокова інструкція
- Заповніть форму на сайті: https://espl.com.ua;
- Завантажте документ на комп'ютер, видрукуйте, покладіть у конверт та наклейте на нього адресу ЄСПЛ (вона сформується автоматично при заповненні заяви на сайті);
- Надішліть заяву в одному з відділень Укрпошти.
Зазначається, що можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно. Термін розгляду заяви може становити від одного року.
Перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ:
- загибель родича;
- зруйноване житло;
- поранення;
- незаконне позбавлення волі;
- катування;
- зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.
У "Дії" можна зареєструвати пошкоджене майно й отримати відшкодування
За 119 днів широкомасштабного вторгнення російські окупанти знищили або пошкодили чимало цивільної інфраструктури й майна українців. Громадяни можуть зафіксувати руйнування, щоб отримати відшкодування збитків, завданих війною.
Так, власник пошкодженого або зруйнованого будинку чи квартири може подати заявку самостійно через Дію – на сайті або завдяки застосунку. Якщо ж у громадянина немає можливості скористатись онлайн-реєстрацією, то це можна зробити через ЦНАП або з допомогою нотаріуса.
Після того, як громадянин подав заявку, органи місцевого самоврядування створюють спеціальну комісію, яка й займеться оглядом пошкодженого майна заявника. На основі дій яких згодом й відбуватиметься відшкодування.
Може вас зацікавити – Зеленський про житло, допомогу для переселенців та виплату пенсій: дивіться відео