Міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в ефірі "Громадського" повідомив, що українці обов’язково одразу пройдуть медичний огляд.

Зверніть увагу Сторони узгодили усі деталі обміну полоненими, який відбудеться цього тижня

Лікарі вже готові, вони проведуть тестування, і огляд стосуватиметься на тільки підозри на коронавірус, а взагалі стану здоров’я,
– пояснив він.

Місця для обсервації уже підготували. Вони розташовані "на території області, що межує з лінією зіткнення", тобто на Луганщині або Донеччині. "Не буде потреби везти їх у Київ, робити довгу складну дорогу, у них буде короткий шлях, але в зручних умовах", – сказав міністр.

За словами Резнікова, його заступник вже на місці й ознайомився з місцями обсервації, претензій у нього немає.

Вони отримають і одяг, і харчування, і також засоби зв’язку, щоби могли спілкуватися зі своїми родичами, які вже чекають їх. Але прийдеться набратися терпіння – два тижні пройти оцю необхідну обсервацію,
– наголосив він.

Що відомо про обмін полоненими:

  • Про новий обмін полоненими домовилися під час нормандської зустрічі у грудні 2019 року. Україна і Росія домовилися, що до наступної зустрічі обміняють полонених за форматом усіх на всіх.
  • Тристороння контактна група ще раніше погодила списки для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дату – не пізніше Великодня, тобто 19 квітня.
  • У списках, які підготували для великоднього обміну полоненими, не будуть включені кримчани.
  • За словами Резінкова, у переліку є чоловіки й жінки, цивільні й військові. Усі вони громадяни України.

Обмін полоненими до Великодня: в чому перевага України – читайте за посиланням.