Міністерство культури та інформаційної політики виявило під час перевірки низку порушень договору, укладеного між УПЦ та заповідником. Вони й стали підставами до розірвання документа.
До теми За Пашу "Мерседеса" внесли заставу: його більше не утримують під вартою
Розірвання договору визнали законним
Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позовних вимог Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічого монастиря) Української Православної Церкви московського патріархату.
Ця релігійна організація й надалі хотіла користуватися культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю,
– повідомили у Мінкульті.
Заповідник розірвав Договір про безоплатне користування майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою 29 березня 2023 року.
"Розірвання Договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому. Міністерство культури та інформаційної політики України вдячне суду за обʼєктивний розгляд справи та ухвалене рішення в інтересах українського народу!" – наголосили у відомстві.
Варто прочитати Оперативника вбив дзвонар з Лаври, – ексголова ГУР про російських агентів у рясах
Ситуація у Києво-Печерській лаврі: що відомо
- Цьогоріч у березні московський патріархат повинен був звільнити Лавру через розірвання договору оренди. Однак монахи російської церкви вирішили подати до суду. За їхніми словами, вони не збираються самовільно покидати святиню, допоки триває судовий процес.
- 6 червня у пресслужбі Української Православної Церкви московського патріархату знову почали істерити через нібито незаконні дії представників поліції. "Агентам ФСБ в рясах" не сподобалося те, що правоохоронці опломбували 69, 70 та 71 корпуси Лаври.
- Варто зауважити, що Білоруська православна церква раніше заявляла, що може прийняти монахів УПЦ МП, які мають залишити Києво-Печерську лавру. Мовляв, там ченці можуть знайти місце подальшого чернечого "подвигу".