Звернення Зеленського 6 листопада 2023 року було присвячене тому, як посилити оборону та згуртувати суспільство. Президент зокрема висловився стосовно святкувань під час війни та виборів.
Дивіться також Зеленський провів засідання Ставки щодо удару по 128-й бригаді: командира відсторонили
Як Зеленський ставиться до гучних святкувань
Усі ми бачимо, що зараз не час для широких святкувань чи інших зухвалих речей у тилу, які неприйнятні в час війни і тим більше тоді, коли армія, коли всі наші Сили оборони живуть зовсім іншими емоціями: болем, боями, втратами, але і здобутками для України,
– сказав він.
Отже, в тилу мають підтримувати ЗСУ, а не розколювати країну скандали із гучними гулянками. Такі свята можуть вплинути на психологічний стан військовослужбовців і демотивувати їх – про це говорили самі воїни.
Бруківка почекає до перемоги
За словами Зеленського, слід спрямувати більше ресурсів на оборону. Таким чином він відреагував на давно назрілий запит суспільства і бійців. І це хороший сигнал, адже дасть більше коштів для ЗСУ на державному рівні.
"Ресурс держави, ресурс бюджету, ресурс нашої уваги та емоцій, ресурс наших зусиль – усе це потрібно для нашої перемоги. Усі ми бачимо, як люди вимагають направити бюджетні ресурси не на бруківку й ремонти вулиць, а на допомогу обороні. Так і треба. Усі ресурси направляти на те, щоб Україна стала сильніше", – говорить президент.
Такою є відповідь Зеленського стосовно болючого для українського суспільства питання про "бруківку" та "барабани".
Вибори не на часі
Також лідер держави висловився щодо виборів в Україні під час війни. Як відомо, під час воєнного стану вибори проводити не можна.
"Я вважаю, що зараз вибори не на часі. І якщо потрібно поставити крапку в тій чи іншій політичній суперечці й далі працювати лише в єдності, то в державі є структури, які здатні ставити крапки й давати суспільству всі необхідні відповіді. Щоб не залишилося простору для конфліктів і чужої гри проти України", – наголосив він.
Зеленський сказав, що під час війни вкидати в суспільство тему виборів – легковажно та безвідповідально. В цьому питанні він однозначний і жорсткий: "Зараз час оборони, час битви, від якої залежить доля держави й людей, а не час вкидів, яких від України очікує лише Росія".
Сили оборони також потребують змін
Верховний Головнокомандувач не оминув увагою і проблеми у власне Збройних Силах.
"Усі ми чуємо, що треба змінити в самих Силах оборони: це стосується багатьох процедур, які не потрібні, це стосується багатьох складнощів, які є в наших воїнів. Переведення, тренування, забезпечення. Завдань багато. І всі відповідні структури повинні ними займатися – без того, щоб відволікати свою енергію та сили на щось інше", – каже він.
Зеленський очікує "від усіх відповідних структур та органів влади конкретних відповідей щодо завдань, які об'єктивно постають перед нашою державою зараз".
Він зауважив, що це стосується:
- цивільних органів влади;
- військового елементу держави;
- уряду та Верховної Ради України;
- Служби безпеки України й інших правоохоронних органів.
Державі потрібно значно більше зосередженості на обороні – всім у державі, і особливо на регіональному рівні, у тилових містах, які мають відповідні ресурси допомогти та підтримати. Це стосується і того, щоб ніколи більше не повторилися такі трагедії, як із воїнами 128-ї бригади. І тих змін, яких очікують наші солдати й командири, особливо хлопці, які були мобілізовані,
– закликав очільник держави.
Про що йшлося на Ставці
Під час засідання Ставки говорили про трагедію зі 128-ю бригадою.
"Доповідав, зокрема, головний інспектор Міноборони Воронченко. Командира бригади відсторонено на час слідства. Уся ситуація розбирається похвилинно. І буде встановлено, хто конкретно порушив правила щодо безпеки людей у районі доступу аеророзвідки ворога. Жодного уникнення відповідальності", – запевнив президент.
Також на Ставці обговорили ситуацію на фронті. "Авдіївка, Куп'янськ, Херсон – головна увага сьогодні. І наші операції в Чорному морі", – так окреслив пріоритети президент.
Зеленський подякував тим, хто успішно уразив корабель "Аскольд" на заводі "Залив" у Керчі. "Це вагомо – мінус іще одне джерело російського терору проти України", – оцінив атаку він.
Мінстратегпром і Міноборони доповіли про постачання зброї та техніки ЗСУ і розповіли про динаміку оборонного виробництва в Україні.
Дивіться також У NYT з'явилася стаття про "розкол між Зеленським і Залужним": що не так із цією публікацією
Пам'ятаймо про найголовніше
За словами Зеленського, найголовніше зараз – згуртуватися, адже наш ворог неадекватний і сильний. Росія, як і раніше, хоче знищити Україну, і це вимагає від нас певних дій.
Усім зараз варто думати про захист нашої держави. Зібратись, не розхолоджуватись, не розпадатися на суперечки чи інші якісь пріоритети. Ситуація зараз така ж, як і була раніше: якщо не буде перемоги, то не буде країни. Наша перемога – можлива. Вона буде, якщо ми всі будемо зосереджені саме на ній. Не на політиканстві чи пошуках якогось свого особистого інтересу. Не на суперечках, які нічого не дадуть країні та обороні й нашому руху вперед,
– підсумував президент.
Дивіться звернення Зеленського за 6 листопада