Через таку ситуацію митрополит Епіфаній вже звертався до президента Володимира Зеленського і той начебто записав це питання. Про це сам священнослужитель розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода".

Як протистояли окупантам у ПЦУ: Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент оголосив голодування

Ми також зверталися до представників у Мінську, щоб вони це питання порушили на порядку денному під час переговорів Тристоронньої групи,
– сказав митрополит.

Він додав: питання перед Зеленським підняв дуже гостро. Це було на зустрічі Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Представники інших церков також відзначали, що відбувається переслідування. Це і протестанти, і інші, і мусульмани навіть. Тому ми разом на це вказали президенту під час зустрічі. Також звертаємося і до уряду, і до Верховної Ради, щоб вони належним чином звернули на це увагу,
– додав Епіфаній.

Які проблеми у кримської єпархії ПЦУ:

  • Після анексії Криму у 2014 році окупаційна влада почала забирати майно в українських церков, а священнослужителі піддалися жорстким переслідуванням.
  • На початку 2019 року окупанти заявили, що кримська єпархія ПЦУ має звільнити будівлю собору, бо буцімто закінчився термін договору з Кримською єпархією ПЦУ. Підконтрольний окупантам суд зобов'язав передати собор Мінкульту Росії.
  • Пізніше у будівлі храму розпочали ремонт без узгодження з Кримською єпархією.
  • 7 грудня Климент повідомив, що робітники під час ремонту обікрали собор святих Ольги і Володимира. Він вже написав заяву у російську поліцію.
  • Що важливо, Комітет ООН з прав людини ще у вересні попросив окупаційну владу Сімферополя не виселяти Кримську єпархію ПЦУ з їхнього храму в місті. У Росії ж кажуть, що жодних повідомлень від ООН не отримували.