Архієпископ Климент вийшов під Кабінет міністрів і оголосив про голодування вранці 10 грудня, передає "Крим.Реалії". У руках він тримає плакат з написом "Забезпечте права релігійної свободи українців у Криму".

Важливо: Окупанти у Криму відібрали в ПЦУ головний храм

Я приїхав до Києва, мені вже нічого втрачати. Я офіційно заявляю: з цього дня я починаю безстрокове голодування. Доти, поки Кабінет міністрів України не вирішить питання захисту релігійних свобод на території Криму і забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ,
– сказав він.

Священослужитель очікує, що уряд своїми рішеннями зможе забезпечити збереження церковного майна: приміщення та історичні ікони. Також він вимагає зустрічі з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком.

"До цього я не припиню голодування. Якщо вони зроблять це протягом тижня – добре. Якщо ні, то з Києва мене вивезуть або в труні, або з постановою (Кабміну) я поїду в Крим", – підсумував Климент.

Наразі ніхто з представників уряду не виходив до архієпископа Климента.

До теми: Архієпископ ПЦУ в Криму: Народ не дозволить більше знищувати Україну

До слова, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній відзначив, що Климент "роками просить просту річ – щоб Україна передала будівлю кафедрального храму святих Володимира і Ольги у Сімферополі у власність Кримської єпархії ПЦУ". Наразі це майно лише орендують, а окупанти, користуючись тим, виганяють єпархію з храму.

Які проблеми у кримської єпархію ПЦУ?

  • Після анексії Криму у 2014 році окупаційна влада почала забирати майно в українських церков, а священнослужителі піддалися жорстким переслідуванням.
  • На початку 2019 року окупанти заявили, що кримська єпархія ПЦУ має звільнити будівлю собору, бо буцімто закінчився термін договору з Кримською єпархією ПЦУ. Підконтрольний окупантам суд зобов'язав передати собор Мінкульту Росії.
  • Пізніше у будівлі храму розпочали ремонт без узгодження з Кримською єпархією.
  • 7 грудня Климент повідомив, що робітники під час ремонту обікрали собор святих Ольги і Володимира. Він вже написав заяву у російську поліцію.
  • Що важливо, Комітет ООН з прав людини ще у вересні попросив окупаційну владу Сімферополя не виселяти Кримську єпархію ПЦУ з їхнього храму в місті. У Росії ж кажуть, що жодних повідомлень від ООН не отримували.