Після низки експертиз та тривалого розслідування поліцейським нарешті пред'явили звинувачення у вбивстві.

Важливо У США звільнили з роботи копа, який застрелив неозброєного темношкірого чоловіка: відео 18+

Зауважимо, що Мануель Елліс помер після жорсткого затримання правоохоронцями. Один з поліцейських продовжив утримувати Елліса, попри те, що він багато разів говорив силовикам, що не може дихати.

Кого звинувачують у вбивстві Мануеля Елліса

Генеральний прокурор пред'явив:

  • Крістоферу Бербанку і Метью Коллінзу звинувачення у вбивстві другого ступеня,
  • Тімоті Ренкін – у навмисному вбивстві першого ступеня.

Ренкіна також звинувачують у тому, що саме він тиснув на спину Елліса, коли той просив відпустити його, бо він не може дихати.

Свідки заявили, що бачили, як Бербанк і Коллінз напали на Елліса через те що той нібито провокував їх. Судово-медичний експерт округу Пірс назвав смерть Елліса вбивством. Відеозапис, яку записали свідки, підтвердила, що убитий не намагався вдарити офіцерів, хоча він пручався їхнім спробам утримати його.

Актуально Поліція США знову застрелила афроамериканця: що може змінити расову несправедливість

Вбивства темношкірих у США

Останні кілька років у США з'являється все більше новин про те, що у Штатах під час затримання вбивають темношкірих. Напевно, одним з найгучніших випадків такого вбивства є смерть Джорджа Флойда.

Як це було

  • 25 травня 2020 року у Міннеаполісі місцеві поліцейські зупинили машину темношкірого Джорджа Флойда. Вони хотіли затримати Флойда і повалили його на землю. Один з копів застосував задушливий прийом – він притиснув чоловіка до землі, натиснувши на шию коліном.
  • За всім цим спостерігали напарники поліцейського і перехожі, які закликали копів схаменутися і перешкодити офіцеру душити людину.
  • Ймовірно, хтось із них і викликав швидку, яка приїхала і забрала Джорджа Флойда без свідомості. До лікарні його привезли вже мертвим. Причина смерті – зупинка серця.