Про це міністр оборони України Олексій Резніков розказав 24 Каналу, зауваживши, що партнери отримали виклик 10 жовтня 2022 року. Тоді Росія влаштувала перший масований ракетний обстріл України.
До теми Німеччина передала Україні нову військову допомогу, зокрема дві IRIS-T
"І це реально вразило партнерів. Я просто пам'ятаю очі всіх міністрів оборони, які були на Рамштайні, і саме тоді вони почали серйозно говорити про те, що треба захищати об'єкти критичної інфраструктури, університети, шпиталі, житлові будинки й так далі", – зауважив Резніков.
Чи вдасться повністю закрити українське небо: дивіться відео
Хоч Україна й просила закрити небо з перших днів повномасштабної війни, але її не чули. А якщо чули, то не сприймали. Тоді партнери надавали засоби ППО короткої дії.
Міністр оборони України розказав, що 11 жовтня 2022 року вперше прозвучало, що Іспанія готова передати Україні системи ППО Hawk. Після того пішов прогрес.
Рішення по NASAMS було раніше, але вони потім прийшли й IRIS-T, Hawk, Gepard, сьогодні – Patriot. Йде продовження, ми маємо SAMP/T. Тобто вже є різні озброєння ППО. І на цьому не зупиняються партнери,
– додав очільник оборонного відомства.
Що буде в концепції розвитку Сил оборони
Нині Україна має комбіновану систему ППО – старорадянську, яка була на озброєнні, і вже сучасну, яка поступова. Загалом концепція розвитку Сил оборони, над якою працює держава з партнерами, передбачатиме модернову систему ППО в Україні.
"Адже після нашої з вами перемоги, на жаль, Росія у небо, у космос не полетить. Вони залишаться нашими сусідами. У їхній хворій уяві думка про реванш може існувати, тому нам з вами треба готуватись. Це чесно", – наголосив Олексій Резніков.
Україні треба більше ППО
- Міністерство оборони Великої Британії підписало 3 контракти на постачання засобів ППО для ЗСУ. Загальна сума допомоги – понад 114 мільйонів доларів США. Ці кошти Сполучене Королівство виділило від імені Міжнародного фонду України.
- Нині Україна вкрай потребує системи протиповітряної оборони, які збивають балістичні та надзвукові ракети. Мовиться про Patriot та SAMP/T. За словами радника керівника ОП Михайла Подоляка, щоби в принципі закрити українське небо, треба більше на 8 – 10 Patriot.
- Литовське міноборони повідомляло, що країна закупить 2 пускові установки ЗРК NASAMS для української армії. На думку полковника ЗСУ в запасі Романа Світана, щоби прикрити Південь України, треба розгорнути щонайменше 5 установок такого ЗРК. Вони можуть перехоплювати всі типи дозвукових крилатих ракет, але не зможуть прикрити небо від балістики. Тому, щоби не було загрози для портів Одещини, треба ще додатковий комплекс ППО Patriot або SAMP/T.