Найбільший контракт уклали з норвезькою оборонною компанією Kongsberg. Контракт на 56 мільйонів фунтів передбачає надання систем протидії безпілотникам, які Україна зможе використовувати для виявлення, відстеження, знищення і порушення роботи російських БпЛА.

Дивіться також Оборонці неба: як Повітряні Сили ЗСУ завадили Росії захопити Україну та чого нам чекати взимку

Україна отримає CORTEX Typhon

Серед іншого, йдеться про систему CORTEX Typhon, постачання якої у Норвегії анонсували нещодавно.

Що відомо про CORTEX Typhon

Як пише "Мілітарний", це нещодавно розроблена система для боротьби з дронами. Вона складається з програмних і апаратних рішень компанії Teledyne Flir (прицільні засоби) і норвезької оборонної компанії Kongsberg (йдеться про дистанційно керований модуль з кулеметом 12,7-мм) та бронетехніки, на яку встановлюється все згадане вище обладнання.

У варіанті для України це будуть бронемашини Dingo 2. За даними розробників, система обстрілює ворожі безпілотники з кулемета або ж "виводить БпЛА з ладу іншим способом".

Дві інші угоди також стосуються протиповітряної оборони, але Міністерство оборони Британії не деталізувало, про яку техніку ідеться.

Угоди уклали в межах Міжнародного фонду для України (IFU), який наразі зібрав понад 770 мільйонів фунтів стерлінгів для надання летальної та нелетальної військової підтримки Україні.

Україна посилює ППО: що відомо

  • Перед новим осінньо-зимовим сезоном українці побоюються, що Росія може знову почати масовано атакувати енергетичну інфраструктуру України.
  • Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат висловив думку, що цього разу Росія, швидше за все, буде масовано атакувати "Шахедами", а не ракетами. Україна потребує систем ППО різного радіусу дії, щоб протистояти і ракетами, і дронам.
  • Крім того, важливо зазначити, що ППО потрібно й для того, щоб збивати ворожі дрони на передовій, зокрема російські "Ланцети".
  • 17 серпня Німеччина відправила в Україну новий пакет військової допомоги. У пакет допомоги увійшли дві пускові установки системи IRIS-T SLS.