Президент наголосив, що потрібно дуже чітко усвідомлювати: цей мир нам ніхто не подарує. Бо немає у світі суб'єктів, здатних зупиняти війни та дарувати мир. Зеленський зауважив, що глобальна архітектура безпеки – виявилась неспроможною, повідомляє 24 канал.

Зауважте Не підпишемо жодного документа, у якому Росії б надавали право вето, – Арахамія про переговори

"Мир для нас не буде наслідком якихось рішень ворога"

Президент закликав не плекати порожніх надій, начебто ворог просто піде з української землі.

Мир для нас не буде і наслідком якихось рішень ворога десь у Москві. Не треба плекати порожніх надій, що вони просто підуть із нашої землі. Ми можемо тільки вибороти мир,
– заявив Зеленський.

Він наголосив, що це зробити можна у тяжких боях, на перемовинах та щоденній енергійній праці. Президент наголосив: ці процеси мають відбуватися паралельно.

"Робіть усе, що ви можете, щоб ми вистояли у цій війні"

Зеленський зауважив, що кожен має робити усе, що може. Мовиться про різні напрямки. Зокрема, підтримку ЗСУ, збереження та розвиток економіки України, допомогу людям.

Президент нагадав: навіть у мирний час тепле слово підтримує життєві сили. Водночас у воєнний час воно – ще вагоміше. Зеленський зауважив: можна навіть не знати, яку втрату переживає людина, однак побачити, що вона потребує допомоги.

Тоді треба, принаймні, почути цю людину. Сказати їй декілька теплих слів. Президент закликав українців бути уважним до кожного й кожної, хто поруч.

Український лідер нагадав: коли мовиться про питання життя або смерть мільйонів, немає неважливих речей чи моментів. Усе має значення, кожен може зробити свій внесок у перемогу. Хтось – зі зброєю в руках, а хтось – теплим словом та вчасною допомогою.

"Робіть усе, що ви можете, щоб ми разом вистояли в цій війні за нашу свободу, за нашу незалежність. За те, щоб Україна жила", – закликав Зеленський.

"Усе більше національних прапорів"

Президент повідомив, що українські захисники й захисниці продовжують повертати контроль над громадами в Київській та Чернігівській областях. У районах, які були тимчасово окуповані, – деталі більше українських прапорів.

Герої та героїні ЗСУ не відпускають ворогів без бою. Українські захисники та захисниці знищують усіх, до кого дають змогу дотягнутися наші можливості.

Також посилюють оборону на Східному напрямку та на Донбасі. Українська сторона усвідомлює, що ворог має резерви для посилення тиску на Сході.

"У чому ціль російських військ? Вони хочуть захопити і Донбас, і південь України. В чому наша мета? Захистити нас, нашу свободу, нашу землю і наших людей. Робити все для захисту", – заявив президент.

Він наголосив, що Маріуполь продовжує героїчно стримувати значну частину сил окупантів. Цей опір та мужність інших міст подарували Україні неоціненний час. Він дає змогу ламати тактику окупантів та послаблювати можливості ворога.

Зеленський заявив, що, на жаль, Україна досі не отримала сучасних західних протиракетних систем, літаків та іншої допомоги. Зеленський наголосив: партнери могли це надати та ще можуть.

"Кожна російська ракета, яка вдарила по наших містах, і кожна бомба, яку скинули на наших людей, на наших дітей, лише додають чорної фарби до того, як в історії будуть описані всі, від кого залежало рішення. Рішення, чи допомагати Україні із сучасною зброєю", – наголосив Зеленський.

"Український характер не підкорити жодним насильством"

Президент заявив, що окремо хоче подякувати сміливим українцям та українкам з Енергодара. Вони вийшли на мітинг для захисту свого міста та України.

Тим часом окупанти відкрили вогонь та використали гранати проти мирних людей, які перебувають на своїй землі та у своєму праві. Президент пообіцяв, що за кожного пораненого буде відповідь.

Український характер не підкорити жодним тиском та жодним насильством.

Зеленський подякував усім, хто виходить на вулиці в окупованих містах. Бо що більше люди протестують, тим складніше окупантам знищити нас та нашу свободу. Це – спільна боротьба і буде спільна перемога.

"Припиніть виставляти себе дурнями"

Зеленський жорстко звернувся до нардепів, яким спало на думку змінювати національний гімн. Президент запитав їх, що такого у житті вони зробили, щоб з'явилося моральне право змінювати слова гімну

"Ви що – видатні поети? Може, ви відзначилися чимось у боях за Україну? Чи зараз час такий прийшов, що можна гімн міняти, коли тобі захочеться? Заспокойте емоції. Припиніть виставляти себе дурнями", – наголосив президент.

Президент заявив, що його підпису під такими законопроєктами не буде, та порадив навіть не витрачати на таке час. Він зауважив, що авторам таких пропозицій варто було би взяти зброю в руки та вирушити на поле бою, якщо є ці можливості.

"Можливо, Орбан загубив чесність десь у контактах з Москвою"

Зеленський також звернувся до Віктора Орбана. Український лідер наголосив, що прем'єр-міністр Угорщини чи не єдиний у Європі відверто підтримує Володимира Путіна.

Президент зауважив, що Україна не просила від офіційного Будапешта чогось особливого. Однак не отримала навіть того, що інші країни роблять заради миру.

"Не побачили жодного зусилля, щоб зупинити війну! Чому так? Уся Європа хоче миру. Уся Європа не хоче, щоб поле бою було перенесене з Маріуполя в Будапешт або з Харкова у Краків, або з Чернігова у Вільнюс", – заявив Зеленський.

Він наголосив: головне – це думка народу. Угорський народ підтримує український. Український народ підтримує угорський. Зеленський запевнив: ці два народи житимуть у добросусідстві.

Президент нагадав, що політики йдуть, а правда залишається. Також український лідер зауважив, що Орбану бракує чесності – "можливо, він загубив її десь у контактах з Москвою".

Нічне звернення Зеленського за 2 квітня: дивіться відео