Про це сайту 24 каналу розповів співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Читайте також Після пандемії коронавірусу на перший план вийде Донбас, – міжнародник

Локальне загострення військових дій проросійськими бойовиками відбувається постійно на одних і тих самих ділянках, пілотних місцях розведення військ. А 22 квітня відбудеться чергова відеоконференція Тристоронньої контактної групи, де обговорюватиметься питання розведення військ. З цим і пов’язані нинішні обстріли,
– наголошує Дмитро Снєгирьов.

Експерт підкреслює: місця провокацій з боку бойовиків, серед іншого, – Щастя в Луганській області, маріупольський напрямок у Донецькій області. Це локації, в розведенні військ на яких зацікавлена Росія. Натомість для України це стратегічні пункти. Розводити там війська небезпечно. Таке збройне загострення свідчить про наміри Росії щодо подальшої військової ескалації.

Ситуація на фронті

  • На Донбасі на Великдень – 19 квітня проросійські бойовики 6 разів обстріляли позиції Об'єднаних сил.
  • 20 квітня окупанти знову порушили режим тиші, обстрілявши позиції українських військових. Троє захисників отримали кульове поранення. Один із воїнів помер через несумісність отриманих поранень із життям.
  • З початку 2020 року на Донбасі загинули 46 військових.
  • 22 квітня Тристороння контактна група домовлятиметься про 3 нові "гуманітарні" ділянки розведення сил і засобів на Донбасі. За словами міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, Україна запропонувала 6 ділянок для розведення. Домовитися планують про 3 ділянки.
  • Такими ділянками можуть бути: контрольний пункт в’їзду та виїзду "Гнутове", залізничний міст в Станиці Луганській і Новоселівку Другу (у районі Авдіївки). Раніше саме їх українська сторона пропонувала для другого етапу розведення сил.

війна на донбасі
Карта проведення Операції Об'єднаних сил / Інфографіка 24 каналу