Під час свого звернення до учасників фестивалю Володимир Зеленський зауважив, що зараз в Україні відбувається справжня драма. Вона не просто заснована на реальних подіях, а "втілена в життя реальними нелюдами, вбивцями, катами, терористами".

До теми Засідання Ставки щодо ситуації на фронті та експорт зерна до Африки: звернення Зеленського

Українці безперервно живуть у фільмі жахів

Володимир Зеленський наголосив, що трагедія українців відбувається не в супроводі геніальної музики Морріконе, а під бридкі "частушки" й звуки вибухів, пострілів, сирен повітряної тривоги – "хорор тривалістю не 120 хвилин, а 189 днів".

Він звернув увагу на те, що росія хоче, щоб Європа втомилась від війни в Україні. кремль домагається того, щоб європейська спільнота просто забула про війну. Проте цього ніколи не має трапитися.

Діячі культури, режисери, продюсери, актори, драматурги, оператори, композитори, художники, дизайнери, кінокритики й тисячі інших людей із різних країн світу й однієї кінематографічної родини! Ваша позиція важлива, ваш голос впливовий, ваше слово гучне. Найменше, що ви можете сьогодні зробити, а точніше не зробити, – це не мовчати, не боятися, не відвертатись, не проходити повз і не бути байдужим до війни в Україні, яку розв’язала росія,
– наголосив Володимир Зеленський.

Він натякнув, що для росії сила – це ракети та ядерні боєголовки. Проте творчі люди мають свою силу у філософії, ментальності, у сенсах і словах. І це також зброя.

Я хочу, щоб кожна країна у світі, кожен народ, кожна інституція та спільнота мали чітке уявлення про те, що переживає зараз Україна. Чути про цю війну максимально зрозумілою мовою. Для вас такою є мова кіно. Але ви не побачите далі моторошні кадри: вибухи, постріли, руйнування, дим, біль і сльози. Ви побачите те, що більшість зазвичай не бачить. Невіддільна частина кожного фільму, на яку далеко не кожен звертає увагу. Важливі імена, які йдуть у забуття й невідомість, бо в мить, коли вони з’являються на екрані, більшість глядачів робить дві речі: встають і йдуть. Знаю, що перше сьогодні – важливо. Друге – неможливо,
– сказав президент.

Зеленський показав "Список кремля"

Після слів про імена на екрані з'явилися титри, у яких були написані імена та вік українських дітей, яких вбила росія, а також місця їхньої гибелі. Деякі імена так і залишились невідомими, оскільки тіла розпізнати не вдалося. Цей моторошний перелік підписали "Список кремля".

Імена загиблих дітей повільно прокручувались у титрах близько 2,5 хвилин. Станом на 29 серпня, коли складали та монтували список, росія вбила 358 українських дітей. Ще понад 700 зазнали поранень, понад 200 зникли безвісти й більш як 7 тисяч дітей – викрадені або силоміць вивезені з України.

Загалом від 24 лютого росія забрала життя тисячі мирних українців, при цьому атакувала понад 2 тисячі шкіл і більш ніж 700 садочків.

To be continued… To be continued? Відповідь на це питання сьогодні залежить від усіх нас. Щоразу, коли хтось каже про втому від України, слід згадати ці титри. Втомитися від України – означає відмахнутися від цих імен. Забути ці імена. Я впевнений, що весь цивілізований світ не зробить цього ніколи, не здасться, буде з Україною до кінця, до переможного кінця, коли правда й справедливість почують оплески!
– закінчив свою промову президент.

Глядачі провели президента України гучними оплесками.

До теми – Володимир Зеленський виступив на Венеційському фестивалі: дивіться відео