Обов'язкове звітування скасували ще у 2020 році. Закон створить особливий механізм за період неподання.
Дивіться також У Києві стартувала Кримська платформа: які лідери беруть участь у саміті
Суспільство знову побачить витрати партій
За повернення подання звітності витрат партій проголосувало 309 нардепів. Законопроєкт дозволить суспільству знову контролювати, на що політичні сили направляють бюджетні кошти. Зокрема, ухвалений законопроєкт включає такі пункти:
- відновлення подання звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру для парламентських партій;
- встановлення терміну перевірки звітів НАЗК;
- регламентування права партій на власний розсуд відмовитися від грошового внеску до дня подачі звіту;
- особливий механізм за період неподання впродовж COVID-19 та дії воєнного стану.
НАЗК контролюватиме дотримання обмежень щодо фінансування політичних партій. Також воно перевірятиме на законність використання бюджетних коштів та чи вчасність подання звітів. На перевірку їм надається 90 днів.
На розгляд спорів щодо зупинки державного фінансування надається всього 20 днів – тобто процес пришвидшиться. Парламентські партії мають подати звіти протягом 90 днів, інші — протягом 120 днів. Тобто перші звіти можна очікувати до кінця лютого наступного року.
З 2020 року політичні партії не подавали звітність. Спочатку причиною була пандемія, а згодом дозвіл продовжили через воєнний стан.
Останні важливі законопроєкти
- В Україні жорстко каратимуть за затримку зарплат. Автори законопроєкту наголошують на тому, що отримання зарплати у повному обсязі – конституційне право кожного громадянина.
- В️ Україні розроблять законопроєкт про військову поліцію України. Це буде військовим формуванням з правоохоронними функціями. Зокрема, вона займатиметься оперативно-розшуковою діяльністю та досудовим розслідуванням воєнних злочинів (в зонах бойових дій).
- У Раді зареєстрували законопроєкт про декриміналізацію порно. Наразі в Україні заборонено навіть зберігати особисті інтимні фото, не говорячи про їх розповсюдження. Нардепи впевнені, що це криміналізує дії, що не несуть загрозу суспільству.