Уповноважена Верховної Ради з прав людини наголосила, що підтримує рішення парламенту України щодо визнання незаконними російських виборів.

Читайте також Рада не визнала вибори в Держдуму через "голосування" на окупованих територіях

Участь у так званих "виборах" до Держдуми РФ взяли 230 тисяч громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Їх примусово було паспортизовано і вивезено для голосування на територію Росії,
– повідомила омбудсмен.

"Ще 150 тисяч працівників бюджетної сфери та студентів, за обов’язкової реєстрації на порталі "Держпослуги", голосували у 255 "інфоцентрах" на Донеччині та у 141 – на Луганщині", – продовжила вона.

"Вибори" в окупованому Криму

Людмила Денісова розповіла, що на території тимчасово окупованого Криму незаконно працювало понад тисячу виборчих дільниць.

Окупант насильно примушував бюджетників йти голосувати та звітувати про "зроблений вибір",
– розповіла уповноважена з прав людини.

  • Зокрема, у Феодосії освітяни повинні були сфотографуватися у кабінці для голосування і надіслати фото в одну із соціальних мереж;
  • В іншій кримській школі потрібно було фотографуватися біля урни з бюлетенями "з правильним вибором".

Омбудсмен закликала міжнародну спільноту наслідувати український парламент – визнати вибори до Держдуми РФ як такі, що порушують норми міжнародного права.

До теми СБУ розслідує проведення "виборів" у Держдуму Росії в окупованому Криму

"Вибори" у Держдуму Росії: головне

  • Голосування тривали три дні – з 17 до 19 вересня 2021 року. У результаті нібито перемогла провладна партія "Єдина Росія".
  • Росіяни незаконно долучили до виборів українців, які живуть на окупованих територіях. Людей масово вивозили автобусами у Ростовську область. Російські паспорти їм роздавали одразу біля дільниць.
  • Багато країн заявили, що не визнають результати голосувань на окупованих територіях України: зокрема, США, Велика Британія та Польща.