Не дивно, адже незабаром у Росії, а також на окупованих територіях, пройдуть псевдовибори президента Росії. Детальніше про ситуацію на Херсонщині 24 Каналу розповіла журналістка з Херсона Євгенія Вірлич.

До теми Терор посилюється: росіяни почали масові арешти на окупованій Херсонщині

"Вибори" – пріоритет

На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують підготовку до так званих виборів президента Росії. Разом із тим окупанти серйозно посилили пропаганду.

Тривають дострокові голосування. В їхньому інформаційному полі вибори і пропаганда заполонили майже все. Там дуже мало, у порівнянні з довиборчим періодом, про так звані "успіхи" Росії на фронті,
– зауважила Євгенія Вірлич.

Загалом на окупованій Херсонщині доволі напружена ситуація. Росіяни продовжують проводити обшуки та вишукувати своїх ворогів.

Днями, зокрема, росіяни за доносом затримали журналіста з Генічеська Геннадія Осьмака. Йому закидають "участь у незаконному збройному формуванні", через те, що журналіст нібито був "штатним піарником" вигаданого "Кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана" та підтримував водну блокаду окупованого Криму.

На жаль, таких випадків не меншає. Окупанти арештовують людей, інкримінуючи їм вигадані "злочини".

"Є підозра, що з наближенням дати виборів (15 – 17 грудня – 24 Канал), небезпека для людей лише зростатиме", – наголосила журналістка.

Як живуть люди в окупації

Гуманітарна ситуація в окупованих частинах Херсонської області також залишається складною. Особливо це стосується медицини, а саме браку лікарів.

Людям просто немає де та у кого лікуватися. У невеличких громадах закривають фельдшерсько-акушерські пункти, аптеки і лікарні. Навіть у деяких відносно великих громадах важко лікуватися – у Каховці, Скадовську, Генічеську тощо. До профільних фахівців майже не потрапити, бо їх просто немає,
– пояснила Вірлич.

Якщо ж лікарів, які вкрай потрібні людям немає, їх зазвичай відсилають до окупованого Криму. Але крім браку фахівців, мешканці Херсонщини зіштовхуються з іншими проблемами. Медичну допомогу надають лише тим людям, у яких є російський паспорт.

"Вакцини є лише російські і часто невизнані. Тому їхня ефективність доволі суперечлива, та й наслідки можуть бути різними", – додала журналістка.

До слова, проблеми у містян також є з електропостачанням. Світло часто вимикають на довгий період. Фактично єдине, що стабільно працює на окупованій Херсонщині – це транспорт.

Що відбувається на інших окупованих територіях

  • У тимчасово окупованому Маріуполі нерухомість – у великому дефіциті. Звісно, це не дивно, адже через бомбардування росіян фактично 80% житлової забудови або зруйновано, або у непридатному для життя стані. Водночас активно розвивається рієлторська діяльність у місті. Російські рієлтори розповідають про "переваги" життя біля моря, однак чомусь не згадують про руйнацію міста і справжню ситуацію з квартирами.
  • На окупованих частинах Запорізької області росіяни всіляко намагаються русифікувати дітей. Зазвичай це відбувається через школи, де крім пропаганди нічого більше й немає. Однак дітей також відправляють у табори на території Росії.
  • Однак росіянам, як і тим, хто пішов з ними на співпрацю, на окупованих територіях теж не солодко. Так, нещодавно у Бердянську підірвали одну з організаторок російських псевдовиборів Олену Ільїну. Зауважимо, її син до окупації був двірником, а після – отримав "посаду" в так званій адміністрації окупантів.