Байден, згідно з прогнозами, лідирує на праймеріз Демократичної партії США в штатах Вірджинія, Північна Кароліна, Алабама, Оклахома, Теннессі, Массачусетсі, Міннесоті та Арканзасі, передає DW.
Зверніть увагу! Які плани Росія має на вибори в США і до чого тут Трамп: пояснення сенатора
Натомість його головний суперник, сенатор Берні Сандерс, за даними кількох телеканалів, здобув перемогу у своєму рідному Вермонті, Колорадо та Юті. Також наразі він лідирує і в Каліфорнії – найбільшому за кількістю делегатів штаті.
Кокуси в Американському Самоа виграв колишній мер Нью-Йорка мільярдер Майкл Блумберг.
Що таке кокуси? У США кокуси використовуюють для первинного висування кандидатів у президенти від політичних партій. Кокуси, поряд із праймеріз, є офіційними заходами, на яких визначають кандидатів у президенти США.
Попередні внутрішньопартійні голосування у перший вівторок березня проходять відразу в 14 штатах:
- Каліфорнії,
- Юті,
- Колорадо,
- Міннесоті,
- Оклахомі,
- Техасі,
- Арканзасі,
- Алабамі,
- Теннессі,
- Массачусетсі,
- Північній Кароліні,
- Вірджинії,
- Мені,
- Вермонті.
Праймеріз демократів будуть проходити до початку червня, їхнього кандидата буде офіційно висунуто на партійному з'їзді в липні. 10 березня первинні вибори серед демократів пройдуть в Айдахо, Мічигані, Міссісіпі, Міссурі, Північній Дакоті і штаті Вашингтон.
Що відомо про праймеріз у США та "супервівторок"
Праймеріз – це інститут вибору партійних кандидатів для участі в основних виборах президента. На відміну від альтернативного механізму кокусів, праймеріз являють собою прямі таємні вибори, що проводяться на рівні штату.
"Супервівторок" – вівторок на початку лютого або березня в рік президентських виборів у США, коли в більшості штатів проходять попередні вибори (праймеріз). "Супервівторок" є визначальним для багатьох кандидатів, він також демонструє головні шанси на майбутнє обрання представником від своєї партії.
Цікаво! Вибори президента США: популярний кандидат Буттіджедж несподівано знявся з перегонів
Вибори в США: основне
Виборчі перегони в США офіційно стартували 4 лютого. Президентські вибори 2020 року відбудуться тут у вівторок, 3 листопада. Це будуть 59-і вибори глави держави в історії країни. Фактично вони відбуваються у три етапи:
- На першому партії вибирають кандидатів всередині себе (демократи – свого кандидата, республіканці – свого). Також визначаються інші партії (є й такі у США) або незалежні кандидати.
- На другому – виборці обирають виборників: певну кількість виборників від конкретного штату відповідно до кількості його населення.
- І на третьому етапі виборники вже обирають нового президента і віцепрезидента США. Виборник віддає свій голос за того кандидата, який отримав найбільшу підтримку людей у штаті.
Така система існує, бо для США важливо, щоб лідера країни обрали не більшість населення, а щоб його підтримували більшість штатів.