Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенко.

Путін чекатиме сприятливого для себе розвитку ситуації. Появи нової адміністрації Дональда Трампа, початку переговорів і спроби досягти якоїсь угоди, де Україна не буде номером один, але в цих домовленостях фігуруватиме. Але є великі сумніви щодо виконання цієї угоди. Навіть, якщо вона буде. Без участі України і без згоди не тільки президента Порошенка, але і Верховної Ради жодне рішення не може бути виконано,
– зауважує експерт.

Крім того, вважає політолог, російський президент буде чекати квітневих президентських виборів у Франції, а потім у німецький бундестаг, які відбудуться у вересні. У зв’язку з цим для Путіна буде небажано починати якісь масштабні бойові дії на сході України, оскільки це може зірвати переговорну гру з новими західними лідерами і створити негативну міжнародну суспільну думку про Росію.

Якісь локальні загострення на Донбасі, на думку Фесенка, можуть бути. Те, що сталося на Світлодарській дузі, вважає експерт – ескалація на площі в один квадратний кілометр.

Тактична доцільність боротьби навіть не за висоти, а за кілька бліндажів, які не мають стратегічного значення, а лише локальне, тактичне. Та сталося те, що сталося. Але це не велика ескалація конфлікту, хоча, на жаль, за останні п'ять місяців найбільше число жертв серед українських бійців,
– говорить Фесенко.

Водночас експерт не відкидає великої ескалації військового конфлікту – наступу зі зміною лінії фронту.

"На жаль, це можливо. Але, швидше за все, Путін чекатиме сприятливого для себе завершення виборів у Франції, Німеччині і початку переговорів з Дональдом Трампом", – підкреслив Фесенко.

Читайте також: 2016 рік: яким він був і чого чекати в наступному році