Інформацію про витік у кіберполіції називають одним із елементів гібридної війни проти України. Цю заяву називають фейком.
Зауважте Масштабна кібератака на Дію: Федоров запевнив, що дані українців у безпеці
Заява про витік даних – спроба ескалації
Кіберполіція спростувала інформацію про "злив" даних українців. Таку інформацію розмістив один з користувачів мережі на форумі. Він пропонував нібито купити дані українців.
Правоохоронці переконані, така інформація спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні. У кіберполіції заспокоїли українців та наголосили, що злам Дії та витік даних – фейк.
Інформація щодо можливого витоку даних із порталу "Дія" почала поширюватися після того, як у мережі Інтернет користувач на одному з форумів опублікував оголошення про продаж бази даних. Появу такого оголошення одразу почали пов'язувати з кібератакою на державні вебресурси, що відбулася вночі з 13 на 14 січня. Утім інформація щодо злому порталу "Дія" не відповідає дійсності,
– йдеться в заяві кіберполіції.
Правоохоронці продовжують розслідування кібератаки на урядові сайти. Для цього Кіберполіція, Держспецзв’язку та СБУ об’єднали свої зусилля, щоб становити джерело походження атаки.
Кібератака на урядові сайти: коротко
- У ніч на 14 січня на урядові сайти України трапилася масштабна кібератака. Майже всі сайти держструктур призупинили роботу.
- У Мінцифри заявили, що за кібератакою стоїть Росія. Кремль традиційно відкидає звинувачення.
- За словами заступника секретаря РНБО Сергія Демедюка, в кібератаки може бути білоруський слід.
Більше про кібератаку у випуску "Такі справи": дивіться відео