Про це український прем'єр-міністр розповів під час пресконференції. Шмигаль наголосив, що уряд консультується в питанні забезпечення оборонних потреб безпосередньо з військовими, передає 24 Канал.

Цікаво Шмигаль прокоментував конфіскацію російських активів: на що використають 300 мільярдів доларів

Глава уряду пояснив, як забезпечать додаткові потреби ЗСУ

Під час пресконференції прем'єр-міністру поставили запитання, чи є варіанти, щоб знайти сотні мільярдів гривень на покриття додаткових потреб наших військових.

На це Шмигаль нагадав, що у нашій країні триває процес мобілізації. Водночас цифри, скільки військових мобілізовуватимуть до лав ЗСУ, Шмигаль не назвав, але наголосив, що у цьому питанні важливо чути наших військових.

"Чи буде потреба у зазначених сумах? Хочу сказати, що цього року 1,7 трильйона гривень закладено у бюджеті сектору оборони для потреб цього року", – наголосив очільник уряду.

Однак він підкреслив, що Кабмін розуміє, що цього року буде потрібно ухвалювати рішення щодо додаткового фінансування потреб наших захисників.

Які інструменти? Продовження певного аудиту, верифікація витрат. Додаткові кошти будуть потрібні, але я не впевнений, що суми, які ви назвали, (сотні мільярди гривень – 24 Канал) будуть потрібні,
– зауважив Шмигаль.

Крім того, прем'єр-міністр наголосив, що уряд під час планування бюджету на 2024 рік розраховував, як саме рухатиметься питання мобілізації, оборонної операції й наступальних операцій.

Шмигаль розповів про зміну правил бронювання від мобілізації

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що український уряд уже розробляє нову систему бронювання від мобілізації. За його словами, потрібно враховувати факт, щоб насамперед були заброньовані люди, які працюють на критичних підприємствах, що забезпечують життєдіяльність країни.
  • Глава уряду також зазначив співвідношення, скільки людей мають податками покрити потреби військовослужбовця на фронті. За його даними, вісім людей, що працюють, мають забезпечувати одну людину, яка захищає та ризикує своїм життям на фронті.
  • Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що у виробництві зброї Україна робить акцент не лише на дронах, але також на РЕБ, засобах радіоелектронної боротьби. Прем'єр-міністр зауважив, що саме РЕБ стає одним із ключових засобів захисту нашого повітряного простору.