Унаслідок дощів і мокрого снігу ускладнилося пересування військової техніки. Про це в коментарі до публікації 24 Каналу "Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян" розповів Рафіль Мусін, очільник Гідрометеорологічної служби командування Сил підтримки ЗСУ.
Дивіться також Росіяни тиснуть під Бахмутом та Авдіївкою: як за тиждень змінилась лінія фронту
Командувач будь-якого рівня повинен зважати на погоду
За словами командувача, негода гальмує плани командування.
Це все гальмує плани командування. Тому потрібно зараз проводити аналізи й давати нові рекомендації щодо подальших погодних умов,
– розповів командувач Гідрометеорологічної служби.
Як сказав полковник, командувач будь-якого рівня зараз повинен знати ситуацію щодо погодних умов і ухвалювати свої рішення, зважаючи на неї.
Чому роль метеослужби особливо важлива у війні України з Росією
Рафіль Мусін зазначив, що роль метеослужби особливо важлива в нинішній війні через масове застосування сучасних і технологічних видів озброєння.
Особливо це безпілотники. Та загалом практично всі звертаються до метеослужби. Усі вильоти авіації, польоти безпілотників – усе починається з аналізу погодних умов,
– пояснив полковник.
За словами командувача, найбільші обсяги роботи в метеослужби припадають саме на перехідні періоди між зимою й літом. У цей період спостерігається висока хмарність, велика кількість опадів, низька видимість.
Влітку головною загрозою є грози й гради, а взимку – морози й сильні снігопади. А ось у перехідні періоди ці всі явища – висока хмарність, велика кількість опадів, низька видимість – є майже постійними,
– пояснив Рафіль Мусін.
Війна та зима: на чому зосередяться ЗСУ
- Володимир Зеленський нещодавно в інтерв'ю CBS, коментуючи бойові дії взимку, заявив, що Україна не може гаяти час. Президент зазначив, що Україна не може дозволити Путіну перепочити.
- Начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо розповів, що взимку українські військові зосередять сили на знищенні логістики росіян.
- У жовтні в The New York Times опублікували статтю, в якій розмірковували про війну взимку. Журналісти дійшли висновку, що зима може стати зброєю проти деморалізованих окупантів.
- Тобто Україна сподівається, що удари по командних центрах, складах боєприпасів, лініях постачання і базах, розташованих далеко від фронту, знижуватимуть боєздатність Росії.
- Водночас Росія, як мовиться у публікації, буде намагатися знищити енергетичну інфраструктуру України.