Співпраця диктатур є доволі злагодженою, а їхні рішення швидкі. Водночас Захід діє доволі повільно й зважено. Чим зумовлена така запізніла реакція союзників, 24 Каналу розповів Михайло Подоляк – радник голови Офісу Президента.

Дивіться також Пересування військ КНДР до Росії фіксується зі супутника: у ЦПД показали знімки

Чому світ не реагує на співпрацю Росії з КНДР

Речник Ради національної безпеки Білого дому Шон Саветт повідомив, що наразі США не можуть підтвердити, що Росія готує військових КНДР до відправлення на фронт в Україні. Лише цю інформацію вдасться остаточно підтвердити, США консультуватимуться з партнерами.

Водночас вже є розвіддані, які вказують на очевидність таких дій. У Кремлі, до слова, також не спростували, що почали підготовку північнокорейських солдатів, уточнивши, що розвивати відносини з КНДР є суверенним правом Росії.

Безумовно, Північна Корея просто продає своїх людей. Кім Чен Ину, як і Путіну, байдуже на права людини. Немає нічого дивного, що вони можуть швидко мобілізувати військовий ресурс, аби вбивати громадян інших країн. А ось країни-демократії хочуть дотримуватися певних правил, і завжди спершу використовують всі інструменти дипломатії,
– зазначив Михайло Подоляк.

Інститути демократії зосереджуються на дискусіях, але, на жаль, уточнив Подоляк, інколи ці дискусії бувають занадто довгими. Це стосується ухвалення багатьох рішень, які наразі перебувають у "підвішеному стані", хоч мали бути прийняті давно.

"Це дивна поведінка наших партнерів. Вони постійно чогось не хочуть бачити, бо якщо ти щось бачиш – тобі треба на це реагувати. Та все ж, мені здається, що союз демократичних держав все ж дотисне альянс автократичних держав", – наголосив радник голови ОП.

Яка позиція Китаю

Співпраця Росії та КНДР, яка за останній рік стрімко розвинулась, не могла не привернути увагу Китаю. Пекін вже давно підтримує зв'язок з Північною Кореєю через її вигідне геополітичне становище.

Однак після зближення з Москвою, Пхеньян почувається дещо вільніше, і це занепокоїло Китай.

Північна Корея швидко мігрує у бік Росії, тому що вона зацікавлена в альянсі, де можна реалізувати свої агресивні наміри. Китай же не зацікавлений, щоб у Тихоокеанському регіоні та на Корейському півострові була нестабільність. Тож зараз у КНДР холодніші відносини з Китаєм,
– зауважив Подоляк.

На думку радника голови ОП, у цій ситуації Китаю також варто переосмислити свою роль у забезпеченні стабільності в регіоні.