Так, військовозобов'язані мають право виїздити за межі області. Навіть, якщо була отримана повістка, до терміну, коли необхідно з'явитись в ТЦК – також можливо безперешкодно перетинати кордони своєї області чи району. Про це пише 24 Канал.

Читайте також Йде планова мобілізація: у військкоматах розповіли, з чим пов'язана активна роздача повісток

Чи можна виїжджати військовозобов'язаним за межі області

Але все ж таки є одне обмеження: строк такої подорожі не може перевищувати 7 діб.

Згідно Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 30.12.2022 №1487).

Якщо військовозобов'язана особа переїхала в інше місто, то вона повинна особисто повідомити про це ТЦК та СП, який знаходиться за новим місцем знаходження для внесення відповідник змін стосовно обліку. Те ж саме стосується змін сімейного стану, стану здоров'я, місця навчання (частина 11 статті 38 Закону ) – про все це необхідно сповістити в семиденний строк.

Механізм та вимоги до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів та можливості сервісу електронної інформаційної взаємодії між Порталом "Дія" та встановлюються Міноборони.

У ЗСУ спростували заяви про нову хвилю мобілізації

  • Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач нещодавно розповів, що наразі немає ніяких хвиль мобілізації.
  • За його словами, наразі в ЗСУ потрібні фахівці, як на нові зразки озброєння, які нам дають партнери, так і для поповнення втрат. Горбач пояснив, що у першу чергу мобілізують особовий склад за визначеними обліково-військовими спеціальностями.
  • Також він наголосив, що особовий склад, який раніше не проходив службу, може бути призваними тільки в навчальні центи, де їх будуть вчити за визначеними спеціальностями. Тільки після цього вони прибувають до військової частини.
  • Також Горбач уточнив, що без наявного обліку військовозобов'язаних неможливо було б проводити мобілізацію. Водночас він наголосив, що більшість повісток не передбачають відправлення на фронт. 9 з 10 вручених запрошень до військкомату пов'язані саме з необхідністю уточнити інформацію.