Про це заявила член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, передає Укрінформ.
Читайте також: "Крим – це територія України": в УПЦ МП відзначилися несподіваною заявою
Є два шляхи – дипломатичний і військовий. На даному етапі військовий шлях Україною не розглядається, а розглядається дипломатичний шлях, який передбачає використання всього комплексу механізмів, до яких закликає Україну міжнародне співтовариство,
– наголосила вона.
Також, за словами кримської татарки, сьогодні в Криму щодня фіксуються порушення прав людини, Росія чинить тиск та відкриває сотні кримінальних справ проти українських і кримськотатарських активістів, які не погоджуються з окупацією.
Активістка зауважила, що за п'ять років після анексії на півострові були вбиті 17 осіб та ще 19 пропали безвісти. Окупаційна влада провела майже тисячу обшуків, більшість з яких у будинках кримських татар. Окрім того, у Криму є 80 політв'язнів, не враховуючи 24 українських військовополонених моряків, що перебувають в московському "Лефортово".
Юксель додала, що з 2014 року Крим повністю зачищений від незалежних ЗМІ і перетворений в зону, де немає свободи слова.
"Після окупації півострів залишили близько 200 міжнародних і українських журналістів", – повідомила вона.
Нагадаємо, раніше посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович заявила, що санкції США проти Російської Федерації, які були введені через незаконну анексію Криму, залишатимуться в силі поки російська влада не поверне Україні півострів.