У ЗМІ раніше писали, що Кім та Путін домовлятимуться про постачання зброї. Представник ГУР Андрій Юсов припустив, що проситиме росіянин у корейця.

Дивіться також Нічний бронепотяг під пильним оком Китаю: що Путіну пообіцяв Кім Чен Ин

Список побажань від Кремля

12 вересня стало відомо, що президент КНДР Кім Чен Ин таки доїхав до російського Владивостока. Раніше у ЗМІ писали, що у Росії неабияк готуються до приїзду чи не єдиного союзника – посилюють на залізничній станції заходи безпеки. Ця метушня навколо довгоочікуваного гостя недаремна. Кремль хоче, аби той поставив йому зброю.

Андрій Юсов зауважив, що чекати чогось нового від зустрічі президентів не варто.

Путін буде просити. І цей факт вже звучить красномовно,
– наголосив розвідник.

Росіяни називають себе великою державою, другою армією у світі, однак звертаються до інших держав по допомогу.

Путін продовжує шукати шляхи поповнення свого збройного арсеналу для використання його у війні проти України. За словами представника ГУР, Путін прагне, аби Північна Корея поставила йому артилерійські снаряди, озброєння, зброю і БК радянських зразків. Власне про це саме благав міністр оборони Росії Сергій Шойгу під час свого останнього візиту до КНДР.

Немає сумнівів у тому, що всі побажання російського диктатора будуть задоволені, зауважив Юсов.

Візит Кім Чен Ина до Росії: про що "торгуватимуться" диктатори

  • І в Росії, і в Північній Кореї зацікавлені в зустрічі своїх президентів, адже кожна зі сторін вже склала список побажань до іншої.
  • Так, Путін планує вмовити Кіма на передачу артилерійських снарядів радянських калібрів, а також ракет для РСЗВ. Лідер КНДР натомість забажає військові технології, зокрема для супутників та атомних підводних човнів. Крім того, Кім проситиме про продовольчу допомогу.
  • Ймовірно, Північна Корея розраховує і на співпрацю з Росією у сфері атомної енергетики, що може не сподобатися Китаю. На думку аналітика, Китай не в захваті від того, що КНДР прагне отримати додатковий доступ до ядерних технологій. Там не хочуть, аби ядерний клуб розростався.
  • Як вважає журналіст Цві Зільбер, аби наважитися надати зброю країні-агресорці Північна Корея, ймовірно, питатиме дозволу в Китаю. І якщо "він скаже Кім Чен Ину "не треба", то він поки не буде", – зазначив Зільбер.
  • Своєю чергою США вже застерегли КНДР від домовленостей про поставку зброї країні-агресорці.