Про це 24 Каналу розповів президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов. За його словами, такі тісні взаємини Китаю та Росії викликають занепокоєння.

Дивіться також Є закономірність, – політолог назвав причину чергових військових навчань Китаю

Китай не може без зв'язків із Росією

Артур Харитонов пояснив, візит очільника китайського Міноборони до країни-агресорки – це плювок в обличчя всьому цивілізованому світу.

"3 дні – це забагато для військової дипломатії. Вони, дійсно, наговорили багато речей, обіймалися і підписували різні документи", – переконаний він.

Наразі точно не відомо, про що вдалося домовитися сторонам.

Нинішній міністр КНР під санкціями США за зв'язки із Росією. Він є близьким другом Сєргєя Шойгу, однодумцем Владіміра Путіна,
– пояснив він.

Тож очікувати відмежування від Росії все ж не слід.

Про що домовилися країни

Артур Харитонов наголосив, що занепокоєння викликає угода між Академією Генштабу Росії та Академією народно-визвольної армії Китаю.

З 1 вересня 2023 року величезна кількість китайських офіцерів вищого рівня будуть їздити в Москву та вчитися з вбивцями, тобто із людьми, які беруть участь у війні проти України,
– розказав він.

За його словами, ми маємо звернути на це увагу та уважно стежити за подіями, які відбуватимуться далі. Очевидно, що Китай та Росія не будуть привселюдно розповідати про свої домовленості.

Сумнівна позиція Китаю: основне

  • Посол Китаю у Франції Лу Шайє заявив, що колишні радянські республіки, якою також вважається Україна, "не мають ефективного статусу в міжнародному праві". Також він сказав, що Крим завжди був російським.
  • ОП чітко висловили свою позицію про те, що "усі пострадянські країни мають чіткий суверенний статус", на відмінну від країни-агресора.
  • Литва та Естонія оперативно відреагували на таку заяву. Зокрема, міністерство закордонних справ Естонії викликає представника Китаю через сумнівні твердження.