Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. За його словами, Сі Цзіньпін бачить себе лідером, який спромігся загасити військовий конфлікт в центрі Європи.
Дивіться також Таємна місія Сі і три варіанти для Путіна: що західні ЗМІ пишуть про китайський візит до Москви
Експерти не розуміють Україну
Проте Яковенко вважає, що китайські експерти, які консультували лідера Китаю з питання врегулювання війни, яку розпочала Росія, нічого не розуміють в Україні.
Судячи з грандіозного успіху по вирішенню конфлікту на Близькому Сході між Іраном та Саудівською Аравією, експерти з цього регіону надавали Сі Цзіньпіну правильні поради, на відміну від експертів по Україні,
– припустив журналіст.
За його словами, в "мирному плані" Китаю, а точніше у 12 принципах мирного врегулювання війни Росії проти України, запропонованих Китаєм, відсутній найголовніший пункт – виведення російських військ з території України. Після цього решта пунктів не мають жодного значення.
Ймовірність успіху близька до нуля
"Вирішальну роль тут грає позиція Путіна, яку він не змінить. Вмовити його вивести війська Китай не може і не хоче. А якимось чином переконати Володимира Зеленського, українську армію, українців піти на "мирні переговори" і припинення вогню, коли росіяни окупували значу частину української території і продовжують вбивати, гвалтувати та грабувати, абсолютно нереально", – наголосив опозиціонер.
На його думку, треба взагалі не розуміти, що таке Україна, пропонуючи такі умови.
"Ймовірність успіху Сі Цзіньпіна у врегулюванні цієї війни близька до нуля. Якщо тільки Зеленський у перемовинах з Сі не запропонує йому приїхати до Києва. Адже українська земля має благотворний вплив", – вважає він.
Ігор Яковенко про миротворчі ініціативи Сі Цзіньпіна: дивіться відео
Позиція Китаю може змінитись
Яковенко згадав, як німецькі політик Штайнмаєр, відомий за своєю "формулою" по реалізації "Мінських угод" – абсолютно путінського плану.
Після того, як він приїхав в Україну під час війни, посидів в бомбосховищі під російським обстрілом, це був зовсім інший Штайнмаєр – він виступив з промовою справжнього патріота України,
– згадав він.
Він зауважив, що Сі Цзіньпін представник іншої, трохи менш гуманістичної культури, ніж лідери західного світу.
"Але якщо Зеленський зможе пояснити Сі Цзіньпіну, що йому не потрібно витрачати час, а треба приїхати до України і подивитись, що тут відбувається. Можливо тоді позиція лідера Китаю зміниться і він припинить так активно підтримувати путінську фашистську агресію", – підкреслив Ігор Яковенко.
Візит Сі Цзіньпіна до Москви: думки аналітиків
- Військовий експерт Олег Жданов наголосив, що чогось важливого від зустрічі очільників Китаю та Росії все ж очікувати не варто. За його словами, вони – два лідери країн з тоталітарним способом правління, в обох є територіальні претензії на чужі території. Звісно, Сі Цзіньпін буде відстоювати позицію. Жданов вважає, що Сі Цзіньпіну не вигідна війна.
- Громадський і політичний діяч із США Юрій Рашкін наголосив, що Китай підготував кілька варіантів, які він пропонуватиме Росії та Україні для врегулювання конфлікту. Серед них найгіршим є той, за яким Китай розпочне постачання військової допомоги Росії та суттєво розширить свою підтримку країні-агресору. Хоча цей сценарій він вважає малоймовірним.
- Політолог Ігор Рейтерович звернув увагу на те, що після зустрічі Сі Цзіньпіна та Путіна не було жодних публічних заяв, які демонстрували б формування між Китаєм та Росією міцніших відносин. Показово, що Путін постійно говорив про союзництво, а Сі – мовив про партнерські відносини.