Таку думку у коментарі сайту "24" висловила голова правління Громадського об'єднання "За демократію через право" Марина Ставнійчук.
Я вважаю, що керівникам держави потрібно терміново вирішувати це питання: або продовжувати термін для прокуратури від кількох місяців до півроку, або ж терміново формувати ДБР, але я не уявляю, як вони це зроблять,
– заявила Ставнійчук.
Юрист пояснює, що повноваження слід продовжити до остаточного формування Державного бюро розслідувань і потім передати йому слідчі повноваження. Це може зайняти від кількох місяців до півроку.
Читайте також: НАБУ, САП, НАЗК і ДБР: хто усі ці "люди", як розшифровуються і чим взагалі займаються
За її словами, відсутність органу, який має порушувати кримінальні провадження і їх розслідувати, є додатковим колапсом для правої системи, що перебуває у кризі.
До 20 листопада 2017 року ДБР мало би бути вже укомплектоване й очікувати передачі повноважень, вважає юрист.
Натомість влада допускає нонсенсні ситуації з точки зору функціонування державних органів. Усі запитання, чому так відбувається, слід адресувати представникам влади,
– наголосила Ставнійчук.
У свою чергу, вона вважає, що така ситуація трапилася через те, що юди, які керують правоохоронною системою, не переймаються ймовірними наслідками.
"Це не турбує ані президента, ані парламент, інакше б вони завчасно вийшли з цієї ситуації", – наголосила вона.
Читайте також: В Україні фактично припинились розслідування резонансних справ через відсутність ДБР
Ставнійчук нагадала, що коли патрульна поліція виїхала контролювати безпеку руху, ніхто з можновладців не хвилювався, що люди вже мали зброю, але закон про поліцію ще не був ухвалений.
Зі слідчими повноваженнями схожа історія. Очевидно, що нікого не хвилює, що страждає кримінально-процесуальне законодавство. Що ведуться розслідування, де мають бути дотримані процедури та зібрані докази належним чином,
– зауважила юрист.
Нагадаємо, згідно з кримінальним кодексом з 20 листопада Генеральна прокуратура втратила право відкривати кримінальні провадження щодо високопоставлених чиновників та вести по них слідство. Тепер це право належить Державному бюро розслідувань.