Таку думку сайту "24" висловив дипломат, експерт фонду "Майдан Закордонних Справ" Олександр Хара.
Читайте також: У Раді Європи показали український документальний фільм про жінок на війні
За словами експерта, ПАРЄ – важливий майданчик, де можна ухвалювати проукраїнські рішення. Але він теж обмежений, тому що не має можливості застосувати силу для виконання рішень.
"Звичайно, що Росія не збирається виконувати рішення ПАРЄ. Російські високопосадовці – суддя конституційного суду і голова парламентського комітету у міжнародних справах – заявляли про те, що права людини – не притаманні росіянам речі. Москва хоче повернутися в ПАРЄ, звідки її виключили через анексію Криму, щоб займатися пропагандою і блокувати українські питання", – зазначає Хара.
Однак, наголошує дипломат, проблема в іншому. В Україні є закон про тимчасову окупацію Криму і Севастополя, де чітко сказано, що ця територія окупована Росією, що ми знімаємо з себе відповідальність за підтримання порядку, безпеки, прав людини. Це покладається, згідно міжнародного права, на країну-окупанта, країну-агресора.
Але, підкреслює фахівець, у випадку з Донбасом маємо справу з гібридним підходом Петра Порошенка. За його словами, ми начебто визнаємо, що на Донбасі росіяни, але говоримо про колаборантів і терористів. При цьому, на відміну від громадян України в Криму, ми підтримуємо наші соціальні зобов’язання перед жителями ОРДЛО.
В Україні фактично є три типи українців. Перший на вільній території нашої держави, де ми маємо всі політичні, економічні і соціальні права. Другий в Криму – де ми зняли з себе зобов’язання. І є ОРДЛО, де громадяни уражені в певних правах, але держава гарантує їм соціальні виплати. І це неприйнятно,
– наголошує Олександр Хара.
Крім того, зазначає він, у нас не врегульоване питання російської агресії. Не може бути агресії і продовження та поглиблення торговельно-економічного співробітництва, збереження дипвідносин з Росією.
"Влада України фактично показує світу, що в нас не міждержавний конфлікт, а громадянська війна. На жаль, такими гібридними діями вона підживлює хибне враження, що в нас внутрішній, а не зовнішній конфлікт", – підкреслив Хара.
Тому, на його переконання, резолюція ПАРЄ не знімає відповідальності з виконавчої влади реалізовувати це рішення в середині України.
Нагадаємо, 24 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким рішенням ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Російською Федерацією, та констатувала "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
Читайте також: Безнадійний Донбас: чи є шанси завершити війну в Україні