Проте новий населений пункт, який обере людина, повинен відповідати тому, в якому вона жила до війни. Про це під час єдиного телемарафону заявила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, повідомляє 24 канал.
До теми Шмигаль відповів, коли Україна очікує стати повноправним членом ЄС
Механізм вибору нового житла
Новий населений пункт має мати такі ж характеристики, де було попереднє житло. Адже вартість квадратних метрів у великих та в невеликих містах відрізняються. Втім, якщо людина хотітиме перебратися з маленького містечка у більше, передбачили спеціальний механізм доплати.
Ми спеціально не обмежуємо прив'язку до місця проживання, тому люди зможуть самі вибрати населений пункт, де хочуть жити… Якщо ж людина з меншого міста захоче жити, наприклад, у Києві – ми передбачили механізм доплати за житло. Однак у нас є віра, що люди в основному будуть повертатися у свої будинки,
– заявила Шуляк.
Як держава відбудовуватиме зруйновані будинки
Голова "Слуги народу" пояснила, що зруйновані приватні житлові будинки, садові та дачні будинки держава відбудовуватиме на тій земельній ділянці, де вони й були.
Що ж стосується квартир – на тій же ділянці, де стояв багатоквартирний будинок, може бути побудований аналогічний. Він також може бути зведений в тому ж кварталі або мікрорайоні,
– додала Шуляк.
Вона зауважила, що законопроєкт про відшкодування зруйнованого і пошкодженого житла передбачає і грошову компенсацію. Її можна буде отримати навіть за недобудовані об'єкти, але за умови, що вони мали зведені опорні та зовнішні огороджувальні конструкції.
Наразі проєкт закону №7198 проходить друге читання в парламенті.
Вас може зацікавити – Зеленського запросили на саміт G20: дивіться відео