Президент Зеленський повідомив, що Росія таким чином намагається залякувати мирне населення. Лише за останню добу обстрілів зазнали 10 областей України.

До теми У терористів – косоокість, – Гамалій розповів про місця ударів по Хмельницькому

Які наслідки обстрілів

Глава держави зазначив, що на жаль, є загиблі та поранені.

На кожного, хто здійснює цей постійний терор, чекатиме справедливе покарання. Відповідати обов'язково доведеться. За кожне зруйноване життя. За кожну ракету, випущену по Україні. За все те зло і страждання, яке Росія принесла на нашу землю,
– йдеться у повідомленні.

Наслідки обстрілів Хмельницького / Фото з телеграму Зеленського

Своєю чергою очільник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій повідомив, що одна ворожа ракета влучила у військовий об'єкт, друга – по цивільних забудовах.

Відомо, що руйнувань зазнали три навчальні заклади, 11 автомобілів. Крім цього, у квартирах повилітали вікна й двері.

За словами Гамалія, 2 цивільних людей звернулися до лікарні за допомогою: це чоловік та жінка. Чоловік, який має осколкове поранення, на момент атаки перебував у маршрутці. Поранені отримали медичну допомогу. Зазначають, що їх стан стабільний.

Що відомо про ракетну атаку по Україні 18 лютого

  • Вранці 18 лютого близько 8:30 у всій Україні оголосили повітряну тривогу. Майже відразу повідомили про вибухи у Хмельницькому. Внаслідок влучання виникла велика пожежа, однак станом на 11:00 її ліквідували.
  • Російські окупаційні війська випустили по Україні чотири крилаті ракети "Калібр" з акваторії Чорного моря. Дві ракети знищили сили та засоби протиповітряної оборони.
  • Також стало відомо, що під час чергової атаки України 2 російські ракети пролетіли над Південноукраїнською АЕС. Вони рухалися зі сторони Південного Бугу у напрямку міста Первомайськ, що на Миколаївщині.
  • В Енергоатомі підкреслили, що повітряні об'єкти окупантів перебували небезпечно близько до ядерного об'єкта. Таким чином росіяни знову спровокували ситуацію у якій була загроза ядерної катастрофи.
  • Під час повітряної тривоги у низці областей застосовували превентивні аварійні відключення світла. Таким чином у ДТЕК та Укренерго хотіли уникнути пошкоджень у випадку влучань по енергооб'єктах.