Глава Європейської Ради пояснив у інтерв'ю, що обидві сторони мають виконати поставлені перед ними завдання. Перед цим видання Politico писало, що Європейський Союз планує оголосити про початок переговорів про вступ України до грудня 2023 року.
Дивіться також Варто більше хвилюватися через Польщу: чи отримає Україна фінансування від Євросоюзу
Що заявив глава Євроради про вступ України в ЄС
Україна може приєднатися до Євросоюзу у 2030 році, якщо обидві сторони зроблять домашнє завдання,
– заявив Шарль Мішель.
За його словами, Україна та інші країни-кандидати повинні:
- провести реформи;
- боротися з корупцією;
- виконати вимоги щодо модернізації законодавства.
"Також ЄС необхідно чітко розуміти, чого ми хочемо досягти разом, які наші пріоритети та на що ми хочемо витрачати гроші. І нам необхідно прискорити процеси ухвалення рішень", – заявив Шарль Мішель.
За його словами, процес реформування Європейського Союзу не буде легким, проте пояснив, що в ЄС не можуть більше втрачати час. Адже держави Західних Балкан 20 років чекали на вступ до ЄС, тому там зараз посилюється вплив Росії та Китаю.
Шарль Мішель запевнив, що у їхніх інтересах квітуча та безпечна Україна.
Їхній (український – 24 Канал) нещодавній опір Росії показав, що Україна належить до ЄС. І скоро, не колись. Роблячи це, ЄС також довів би, що він здатний до геополітичних дій,
– запевнив посадовець.
За його словами, раніше Китай та США серйозно ставились до ЄС тільки щодо питань торгівлі, однак не у сфері геополітичних питань. Проте наразі це змінюється.
Адже те, що країни ЄС швидко домовилися про жорсткі санкції проти Росії здивувало весь світ і навіть Путіна. Ба більше, за його словами, навряд чи хтось очікував, що саме Європейський Союз першим почне постачати Україні зброю.
Вступ України до ЄС: коротко
- 28 лютого 2022 року Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України в Європейський Союз.
- Вже 17 червня ЄС рекомендував надати Україні статус кандидата у члени Євросоюзу. Саме тоді назвали сім умов для початку переговорів про вступ. Деякі Україна вже виконала.
- Віцепрем'єрка з євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла, що Київ вже виконав рекомендації щодо судочинства та законодавства про медіа, організував конкурс в Конституційний суд за участі міжнародних експертів, ухвалив низку системних законів рамках антиолігархічного процесу. Ба більше, вона запевнила, що цей процес триває.
- 2 жовтня Володимир Зеленський заявив, що до кінця 2023 року Україна зможе вийти на переговори щодо членства в ЄС. Згодом видання Politico написало з посиланням на європейських дипломатів, що про початок переговорів щодо вступу України у ЄС можуть оголосити вже до грудня 2023 року.