Так, Путін знову повернувся до ядерного шантажу. Про це 24 Каналу розповів політолог та соціолог із Німеччини Ігор Ейдман.

До речі Ядерна колонія Росії: для чого Путін лякає світ і підставляє Сі

Путін "плюнув" Сі в спину

Китай неодноразово попереджав Росію, що жодного ядерного шантажу не має бути. Тож певний час ця тема не підіймалася, окрім "п'яних істерик Дмітрія Медведєва". Ймовірно, Путін повернувся до своїх ядерних погроз, бо сильно розчарувався результатами російсько-китайських переговорів, як і очільник КНР Сі Цзіньпін.

Політолог припустив, лідер Китаю очікував, що російський диктатор вдасться до якихось кроків згідно з китайським "мирним планом". Натомість голова Кремля нічого не зробив.

Відтак, Сі не уступив Путіну у найважливіших для Росії питаннях. Насамперед щодо збільшення Москвою експорту газу та введення в дію "Сили Сибіру 2".

Це принципіально важливо для Росії, оскільки "Газпром" залишився без європейських ринків і йтиме до банкрутства без китайського ринку. Сі поки відмовив Путіну в цьому. У відповідь Путін вирішив "плюнути" у спину Сі – знову вдався до ядерного шантажу та зробив демонстративний жест у бік Білорусі,
– зауважив Ейдман.

Наразі Китай доволі обережно критикував рішення очільника Кремля щодо розміщення ядерного озброєння у Білорусі. На думку політолога, все веде до того, що російсько-китайський союз не реалізується повною мірою. А причиною стане нахабна політика Путіна.

Ейдман пояснив, як ядерні погрози Путіна пов'язані з Китаєм: дивіться відео

Водночас на Радбезі ООН китайська делегація голосувала за резолюцію Росії щодо міжнародного розслідування вибухів на "Північних потоках". Однак це не свідчить про підтримку Москви Пекіном у цьому питання. Ейдман зауважив, що це спроби Китаю продемонструвати незалежність від Заходу.

Росія хоче розмістити ядерну зброю у Білорусі: що відомо

  • Очільник Кремля Владімір Путін 25 березня заявив, що Росія розмістить тактичну ядерну зброю у Білорусі. За його словами, самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко уже протягом тривалого часу нібито просив його про це.
  • Сполучені Штати відреагували на ядерні погрози російського диктатора. Високопоставлений чиновник американської адміністрації зауважив, наразі немає жодних ознак, що країна-агресорка таки використає нуклеарне озброєння.
  • Водночас високий представник Європейського Союзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель наголосив, що розміщення в Білорусі ядерного озброєння означало б безвідповідальну ескалацію і загрозу європейській безпеці. Крім того, він підкреслив, що ЄС готовий відповісти на це рішення Путіна.