Про це 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Раніше повідомлялось про те, що Фінляндія дозволить НАТО розмістити ядерну зброю на кордоні з Росією.
Цікаво Ердоган мимохідь встромив черговий ятаган у спину "другу Владіміру" й змусив його втертися
Пітерські понти
Ступак зазначив, що погрози ядерною зброєю – це пітерські понти й лякалки. Умовно Путін хоче досягнути ефекту страху у світі, аби всі країни змусили Україну здатись. Однак ефективність від застосування ядерної зброї, брудної бомби тощо – фактично нульова.
Брудна бомба – зараження мінімальне на невеликій території. Незрозуміло кому це вигідно взагалі. Навіть хімічна зброя ефективніша, ніж брудна бомба,
– зауважив колишній співробітник СБУ.
Ядерна зброя проти цивільних і військових
Він продовжив, що згадуючи Хіросіму, де застосували ядерну зброю й де все знесло, там була дерев'яна забудова. Кам'яна церква вистояла і стоїть досі. Тобто, в умовах цивільного міста кам'яні й цегляні забудови стримають вибухову хвилю, але, звісно, там буде епіцентр.
"Наші військові не стоять у полі всі разом з HIMARS, з боєприпасами, з гаубицями й чекають ядерну зброю. Балістична російська зброя перебуває під повним контролем США, й щойно там відкриються ракетні шахти тощо, ми одразу будемо повідомлені", – наголосив експерт Українського інституту майбутнього.
Ступак пояснив, чи застосують росіяни ядерну зброю: дивіться відео
Тактична ядерна зброя
За його словами, термін "тактична ядерна зброя" був вигаданий за часів СРСР, аби розмежувати міжконтинентальні ракети й усі інші. Тоді взагалі проводилось дуже багато випробувань, і ядерну боєголовку кріпили на снаряди до гаубиць, міни, торпеди тощо. Є вірогідність її використання, але ефективності в неї – трохи більше, ніж у брудної бомби.
Ядерна зброя не принесе Путіну жодної користі. Ядерна зброя передбачає неможливість її використання. Наявність – так, погрози – так, але ні в якому разі не використання,
– підкреслив Ступак.
Ядерні погрози Путіна: останні новини
- Козирі Росії, якими вона шантажувала світ, уже не працюють. Насправді Росія в будь-якому випадку буде шукати нові способи шантажу – така вже її природа.
- Для Росії є низка запобіжників, які зменшують вірогідність застосування ядерної зброї. Водночас у Кремлі чудово розуміють наслідки, якщо таке рішення все-таки приймуть.
- Серед світових держав не існує єдиної думки щодо того, чи здатен Путін натиснути ядерну кнопку, чи – ні. У Сполучених Штатах Америки різні медіа та чиновники по-різному оцінюють атомну загрозу від Кремля.