Запускання фейків – невіддільна складова їхньої роботи. Адже на ці ЗМІ Володимир Путін не шкодує своїх газо- та нафтодоларів.
Зверніть увагу Для росіян це погано закінчиться, – директор телеканалу ATR про пропаганду Кремля
"За різними підрахунками експертів, на рік Росія витрачає від 3 до 5 мільярдів доларів на проросійську пропаганду", – відзначив ведучий програми "Антифейк" Єгор Скоріна.
Він – один з тих, хто займається розвінчуванням фейків кремлівської пропаганди. Визнає, мізки промивають якісно, якщо дивитися винятково російські або ж місцеві "ватні" телеканали, то з часом можна повірити практично у будь-яку маячню.
Коли я готуюсь до програми, дуже довгий час сиджу і дивлюсь російські або проросійські медіа. Іноді бувають такі ситуації, коли я сиджу і думаю: "А там не все так однозначно". І такий: "Стоп, стоп, стоп. Воу!",
– поділився Скоріна.
Схеми, за якою працюють кремлівські медіа, за останні 7 років еволюціонували. Після провальних фейків про розстріл снігурів та розіп'ятого хлопчика, пропагандисти почали намагатися створювати витонченіші міфи.
За словами директорки ГО "Детектор медіа" Галини Петренко, Росія з кожним днем все більше розповсюджує фейків і вдається до маніпуляцій. Як підсумок, кількість людей, які сумніваються і не мають чіткої позиції щодо російської війни проти України, з року в рік зростає.
Кремлівські фейки за 7 років еволюціонували: дивіться сюжет 24 каналу
"Боротьба за цих, хто невпевнений, вона найзапекліша. Є небезпека, що Росія може їх переконати, але тут є і можливість, що Україна могла б їх переконувати і перетягувати на світлий бік", – відзначила Петренко.
В селах немає доступу до безплатного ефірного телебачення
Доволі складно нести світло правди мешканцям сіл та районів Сумської, Чернігівської, Харківської областей. Адже після відключення аналогового мовлення 30% населення в прикордонних з Росією районах України були позбавлені гарантованого державою доступу до безплатного ефірного телебачення.
До того ж українські приватні телевізійні провайдери не дуже зацікавлені у налагодженні покриття українських глибинок прифронтових територій, а про окуповані території взагалі не мовиться.
Зверніть увагу Канал "НАШ" оштрафували за поширення російської пропаганди
"З російського боку, це військова справа. Там електрика завжди знайдеться для того, щоб поставити туди майже космічний розповсюджувач, оскільки цінну інформацію вони чітко розуміють для себе", – наголосив політичний експерт Олег Саакян.
Не космічним розповсюджувачем, та все ж повернути в інформаційне лоно рідної України мешканцям прикордонних з Росії територій взялися в українському уряді. Нещодавно Кабмін ухвалив програму фінансування розбудови загальнонаціональної мережі безкоштовного ефірного телебачення Multiplex MX-7.
В Україні розбудовують безкоштовне ефірне телебачення / Фото Pexels
Безкоштовно до Multiplex увійдуть державні мовники, інші ж канали зможуть зайти на комерційній основі. Технічна можливість прийняти їхній сигнал для людей буде доволі простою.
"Трансляція відбуватиметься в метровому діапазоні, тобто це інший вид передачі даних. Водночас заміни приймачів не потрібно буде. Просто потрібно буде переналаштувати їх і вони зможуть приймати: як Multiplex приватних компаній, так і наші", – відзначив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь.
Читайте також "Уся Україна, крім Донбасу, окупована", – білоруська пропаганда перевершила навіть російську
Роботу з покриття 95% підконтрольних територій України планують здійснити протягом шести місяців з моменту початку фінансування. Тож за сприятливих обставин вже до нового року шальки терезів в інформаційній війні з країною окупантом можуть знову перехилитися на український бік.