Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр назвала подібні коментарі під час активної фази війни "11-м пунктом у списку гріхів". Раніше такі публічні інформаційні дії також гостро засудив секретар РНБО Олексій Данілов.

Читайте також Всі хочуть зупинити війну: як російська агресія шкодить світовій економіці

Як коментарі "військових експертів" допомагають ворогу

Ганна Маляр навела приклад, як поважний український журналіст та не менш поважний колишній високопоставлений військовий розмовляють в етері про те, яким чином потрібно обманювати ворога інформаційно. При цьому вони наводять конкретні приклади реальних заяв.

Приміром, якщо подана інформація, що планується удар ЗСУ по якомусь об'єкту (і називають реальний об'єкт), то на їхню експертну думку варто очікувати удар десь на іншому об'єкті. І ця інформація, на їхню думку, спрямована на те, аби ворог зосередив свої сили на хибному об'єкті,
– зауважила Маляр.

До речі На одного з гауляйтерів Нової Каховки здійснили замах: він у важкому стані

Крім того, співрозмовники демонструють свою "чудову обізнаність" у тому, що інформація про контрнаступ Збройних Сил України на певному напрямку (називаючи цей напрямок), на їхню думку, є інформаційною стратегією. І разом з тим намагаються обговорити, наскільки така стратегія є виправданою.

Це приклад прямої шкоди роботі Збройних Сил України. Також це підриває довіру до заяв військово-політичного керівництва країни. Підрив такої довіри під час війни ослаблює процес консолідації суспільства заради перемоги. Хто зараз від цього виграв? Ворог,
– підсумувала заступниця очільника Міноборони.

Не можна передчасно розголошувати деталі військової операції

Маляр розповіла, що інформація про деталі військових операцій ЗСУ, яку подають перед даними офіційних відомств, може нашкодити українським героям. Людям потрібно відповідально ставитися до інформації, яку вони поширюють.

Заступниця міністра оборони нагадала, що у час війни інформація – це не інформація заради інформування, а зброя. Люди не мають втручатися у процес зі своїми сумними або радісними повідомленнями.

Зокрема, дуже важливо не оголошувати передчасно інформацію про звільнення населених пунктів від російських загарбників.

Вас може зацікавити – названо регіони України, які найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення росії: дивіться відео